Kilo vermek için zihnin hazırlanmasına en uygun zaman, uykudan öncesi zamandır. Çünkü kişinin bilinçaltıyla en iyi iletişim kurduğu vakit, uykuya geçmeden öncedir. Uykuya geçmeden önce hayali kurulan zayıf, fit, sağlıklı ve neşeli kişi tekrar tekrar düşünülürse, sabah çok daha kontrollü ve keyifli uyanmak mümkün olur.
Bu nedenle kişiler, hayal kurmaya müsait oldukları her durumda, yani yolculuk sırasında, birini beklerken bu düşünce sürecini başlatabilirler.
Dış telkinlere kulakları kapamak
SLAYT:TÜM ZAMANLARIN EN İYİ DİYET İPUÇLARI:DEVAMLILIĞIN 22 YOLU

Kilo verme konusunda başarılı olabilmek için, insanların dış dünyadan gelen telkinlere kulaklarını kapatmaları gerekir. Başkalarının başarı ya da başarısızlığıyla ilgilenmemelidirler. Kendileri neyi nasıl yapmak istiyorlarsa, neyi yaparlarsa başarılı olacaklarını düşünüyorlarsa, öyle davranmalıdırlar. Giderek bu düşünce temposunu yavaş yavaş arttırmalıdırlar.
Düşünce gücüyle kilo vermeye zihni hazırlamadan önceki günlerde bol su içilebilir. Bitki çayları içmek, keyifli müzikler dinlemek, dış dünyaya kapanmak iyi olabilir. Yatağın çarşafı, nevresimi değiştirilebilir. Alışveriş yapılabilir. Güzel bir duş alınarak yatılabilir. Bunun ardından, sabah uyanıldığı vakit, müsait olunan her an güzel ve neşeli olana, daha sağlıklı bir bedene yoğunlaşarak bu süreç başlatılabilir.

Dyt. Sanem APA

15 yaşındayım boyum 1.64 kilom 60 sizce kilom normal mi? bacaklardaki selülit çıkması doğal mı , doktora gitmelimiyim, nasıl kurtulabilirim?... devamı