Kilo vermek için kişilerin ilk değiştirmeleri gereken şey algılarıdır. Algılarını değiştirdikleri andan itibaren, hayatlarında çok ciddi değişiklikler gerçekleşecektir. Algıyı değiştirmek için de sürekli yeme ve şişmanlık düşüncesinden, zayıflama ürünlerinden, kıyafet düşünmekten uzak durmaları, algılarını daha keyifli bir yaşama odaklamaları gerekir.

Spor merkezine gidecekleri zaman bile bunu zayıflamak için değil, keyifli ve zevkli zaman geçirmek için yapmalıdırlar. Ayrıca mutlaka koşu bandına çıkmaları gerekmez. Dans derslerine katılabilirler, bir arkadaşlarıyla saatlerce yürüyebilirler. İnsanlar alışveriş yaparken bile kilo harcarlar. Bu yüzden algı bazında şişmanlığa odaklanmaktan vazgeçilmeli ve daha sağlıklı bir yaşama odaklanılmalıdır.

VİDEO:SANEM APA:BESLENME VE EGZERSİZ


Her gün yapılan rutinler değiştirilebilir. Arkadaş sohbetlerinin konularını değiştirerek işe başlanabilir. Akşamları tüketilen atıştırmalıklar değiştirilebilir. Belki bir bardağa limon suyu, havuç, salatalık koyarak bunlar atıştırılabilir. Takılan takılar değiştirilebilir, kıyafetlerde ne tür değişiklik yapılacağı düşünülebilir. Yani algıyı değiştirmek için her yol denenebilir. Çünkü daha sağlıklı bir algı, kişiyi daha sağlıklı bir bedene götürecektir.

Dyt. MELTEM ŞENİZ TOKSOY

mrb hocam ben 178 cm boyundayım 85 kiloyum ve ne kadar uğraşssam kilo veremiyorum bu konuda bana yardımcı olabilirmisiniz hangi tür gıdaları tüketmeme... devamı