Raporlara göre insanlar kozmetik prosedürlerin uygulanmasını istiyor; fakat diğerlerinin bunu bilmesini istemiyor. Kozmetik prosedürlere başvurmayı seçenler prosedürün etkilerinin aşamalı olmasını ve fark edilmemesini istiyor.

Kadınların %72’si Botoks gibi prosedürleri ailelerinden ve arkadaşlarından saklayacaklarını söylüyor ve yaklaşık olarak %50’si de bunu kendi partnerlerine bile söylemeyeceklerini belirtiyor. Erkeklere gelince erkeklerin %81’i kozmetik operasyon geçirmeleri halinde kimseye bir şey söylemeyeceklerini belirtiyor! İnsanların herkesten en yaygın olarak sakladığı cerrahi müdahale liposakşındır.   

Kozmetik operasyon yaptırmak isteyenler genellikle dereceli seanslar ister; çünkü bu sayede operasyonun etkileri daha gizli kalır, aşamalı olur ve daha az fark edilir.

İnsanlar aynı zamanda bu kozmetik prosedürleri kimin karşıladığını ve ödemelerin banka ve kredi kartı ekstrelerinde karşılarına çıkıp çıkmayacağını bilmek istiyor; çünkü ödemenin banka veya kredi kartı ekstrelerinde kişinin karşısına çıkması doğayı yenmek adına yenik düşmesi anlamına gelir.  

Genellikle kozmetik operasyonların önemli tüketicileri olan ünlüler çoğu zaman bu operasyonları geçirdiklerini inkar ederler. Bununla birlikte Demi Moore gibi birçok ünlünün silikon taktırma, birçok bölgede liposakşın ve aynı zamanda kolojen enjeksiyon, kaş ve yanak doldurma gibi operasyonlar yaptırdığına ilişkin söylentiler vardır. 

Op. Dr. Sinan GÖKER

Merhaba, 5 yıl önce size yakını görme lazer operasyonu olmuştum .bir yıl önce tekrar yakını görmemeye başladığımdan tekrar yakın gözlüğü kullanmaya ba... devamı