Doğanın en iyi güzellik bileşenlerinden biri mineral ve vitaminlerle dolu baldır, birçok farklı şey için muhteşemdir.

Bal birçok farklı şekilde kullanılabilir, bu yüzden bir kavanoz saf bal kısa zamanda değerlendirilecektir.

Banyo suyunuza yarım fincan bal ekleyerek cildiniz ipeksi bir yumuşaklık kazanacak ve koku oldukça çekici olacaktır.

Muhteşem bir ev yapımı saç kondisyonlayıcı için iki çorba kaşığı zeytinyağını yarım fincan saf balla karıştırın. Karışımı saçınıza uygulayın ve plastik bir örtüyle örterek otuz dakika bırakın, daha sonra saçınızı suyla yıkayın ve normal şampuanla şampuanlayın.

Bal ayrıca muhteşem bir yüz maskesi olarak kullanılabilir, diğer bileşenlerle karıştırılabilir veya cilde doğrudan uygulanabilir. Kurumaya bırakın ve daha sonra ılık suyla yıkayın, on beş dakika oturup gevşemek için iyi bir mazeret olacaktır. Daha sonra yumuşak bir havluyla yüzünüzü nazikçe kurulayın.

Çekirdekleri çıkarılmış, soyulmuş ve doğranmış bir elmayı püre haline getirin ve bir çorba kaşığı bal ekleyin. Yüze bol bol sürün ve en az on beş dakika bırakın. Cildiniz karışımı yıkadığınızda yumuşak ve elastik olacaktır.

Çoğu şampuan bal içerir ama bu ev yapımı tarif gerçekten saçınızı parlatacaktır. Normal şampuanlamadan hemen sonra kullanılabilir ve daha fazla suyla yıkamadan bırakılabilir. Bir çay kaşığı balı yarım litre suyla karıştırın ve sıktığınız bir limonun suyunu ekleyin, daha sonra saçınıza dökün.

Uzm. Dr. Günnur ÖNARSLAN

Merhaba, Ben 19 yaşındayım. Benim 2 yıldır saçlarım sakalım affedersiniz kaltuk altı tüylerim dahi çok geç uzuyor ben bundan önceleri saçıma hergün fö... devamı