Site içerisinde bulunan bilgiler bilgilendirme amaçlıdır. Bu bilgilendirme kesinlikle hekimin hastasını tıbbi amaçla muayene etmesi veya tanı koyması yerine geçmez.
Kadın
DA**** AK****

Anneannem 68 yaşında SLE hastası kortizon kullandığı için zamanla eklemlerinde Osteonekroza bağlı olarak hareket kısıtlılığı ve yürüme güçlüğü çekmeye başlamıştı. bu yüzden Fizik tedavi görmeye başladı. 5 seans Fizik tedavi gördü ve 5. seansında Fizyoterapist egzersiz kartlarında bulunmayan hareketi yapmaya çalışarak ve zorlayarak anneannemin kalçasını kırdı. 1 hafta bekledik asprin kullandığı için ameliyata almadılar. daha sonra Konseyden çıkan kararla enfeksiyon riskinden dolayı protez ameliyatı da yapamadılar. 1. haftamızın sonunda vidalama ameliyatı yapıldı fakat bu ameliyatta da vidalar takılırken kemikte yırtılma olduğu söylenerek 2. ameliyata aldılar bu sefer plak yerleştirildi vidalar değiştirildi ve çiviyle tutturuldu. şuanda 2. ameliyatının üstünden 1 hafta geçti yatak içi ufak egzersizler yapıyoruz CPM cihazına bağlanıyor. ameliyatının 3. gününde yataktan kaldırmak istediler fakat biz daha önce ki ameliyatında yırtılma olduğu için kaldırtmadık sizce ne yapmalıyız ?

Kadın
Er**** ar****

Merhaba hocam Uç koksigeal vertebra seviyesinde 5.5mmçapindaT2hiperintes kistik yapi mevcuttur.. Bu ne anlama gelmektedir.Nasil tedavi uygulanir.

Kadın
Ha**** At****

Hocam sol dizimde kireçlenmeye bagli menisküs hasari ve sivi artisi var. Doktorlar prp nin faydali olacagini söyledi. Fakat baska bir doktor sadece egzersiz verdi. Hocam ben size sp olan oglumu getirmistim oradan taniyorum. Yardimci olursaniz çok sevinirim. Prp mi olmaliyim yoksa egzersiz yeterli gelecek mi bu arada yas 34

Erkek
me**** al****

IYI GÜNLER HOCAM.MUVAZZAF SÖZLESMELI ASTSUBAYLIK IÇIN SAGLIK RAPORU ALMAK ÜZERE HASTANEYE SEVKEDILDIM.ORTOPEDI DOKTORU L5 SAKROLIZE TANISI KOYDU VE ELENDIM. BU HASTALIK HAKKINDA BILGI ALMAK ISTEDIM SIZDEN ELENMEME SEBEP OLACAK KADAR ILERI BI HASTALIK MI HOCAM? SIMDIDEN TESEKKÜRLER.

Kadın
na**** de****

merhaba Tahir Bey, ben tam olarak 2 ay önce ameliyat oldum , sinir kitlesi tamamen alindi ve sinirin ucunun uzamamasi için ayak altinda kaslarin içine gömüldügü söylendi.Ancak hala bez bir ayakkabi bile giyemiyorum, sizlama yapiyor, ayrica 4. parmak ve çevresinin katilastigini hissediyorum. Bu normal midir?

Kadın
al**** be****

gittigim dr arkadas egzersiz önerdi olmazsa gel ya ameliyat yada kök hücre tedavisi dedi siz ne dersiniz saygilar

Kadın
Ya**** yi****

9 yasindaki kizimin sag ayak bileginde sekil bozuklugu var.. Hocamiza mesai disi Bezmialeme muaeyene getirecek, gerekli duyarsa amaliyatini Bezmialem de yaparmi? Tskler

Kadın
Eb**** AL****

Merhaba hocam geçen sene ocak ayinda sol ön kolumda dogustan ulnar uzunlugu oldugu için ameliyat oldum, kemigi kisaltip demir plak taktilar bu ara kolumda uyusma ve çok agrim var neden olabilir size sormak istedim simdiden tesekkür ederim.

Kadın
Mu**** Ka****

Hocam 5 yasinda oglumuz akontraplazi hastasi. Uzatma ameliyati için balta limanina geldik. Bize çok erken .biz 15 -16 yasina kadar tavsiye etmiyoruz diyorlar. Yaparsak ancak egrilikleri yapariz diyorlar. Bu ameliyati f Yaptirmali miyiz. Ancak Özelde mi mümkün. Bilgi verirseniz sevinirim

Kadın
IB**** ÇE****

Merhaba SELÇUK Bey , 2000 yilinda Okmeydani devlet hastanesinde çapraz bag ameliyatimi yapmistiniz , iki tane platin takilmisti ameliyatta . Bir hafta kadar önce dizimde kilitlenme meydana geldi , asiri sanci ve agri çekiyorum. Sebebi ne olabilir ?