İnsanlar sosyal hayvanlardır. Bağlantı ve ilişki isterler. Bu doğal ve önemlidir. İşte yalnızlığın üstesinden gelmek için 8 basit ipucu.

1. Bisiklete binin.

Bisiklete binmek etrafı görmek için rahatlatıcı, eğlendirici ve harika bir yoludur. Mikro eylem: Arkadaşlarla veya aileyle bisiklet macerası planlayın. Örneğin, bisiklet turuna katılın, parkta piknik yapın veya bölgedeki kafeleri gezin.

2. Günlük yazın.

Yazmak güçlü bir araçtır. Yalnızlık dahil birçok duyguyu tanımlamanıza yardımcı olabilir. Yalnız hissediyorsanız yazmaya başlayın. Duygularınızı kağıda dökün ve yaşamınızda bağlantı hissini nasıl yaratabileceğinizi kendinize sormakla başlayın. Önemli olan şeylere odaklanın. Mikro eylem: Günlüğünüz yoksa hemen edinin. Düşüncelerinizi beslemek ve yaşamınızı iyileştirmek için fikirlerinizi, hislerinizi ve eylem unsurlarınızı yazmak için kullanın.

3. Gerçek bir yemek pişirin.

İyi bir yemek pişirmek meditasyon deneyimi olabilir. Düşüncelerinize kafa yormak ve kendinizi tarife kaptırmak büyük bir fırsattır. Yemek pişirmek akşam yemeği randevusu için de mükemmel bir mazerettir. Sevdiğiniz birine akşam yemeği yapmak anlamlı bir bağlantı yaratmak için mükemmel bir yoldur. Yalnız yemek yemeyin. Bir arkadaşla yemek yemek daha eğlencelidir. Hem daha yavaş ve az yersiniz. Mikro eylem: Düzenli olarak yemek pişirir misiniz? Pişirmiyorsanız bunu rutininizin bir parçası haline getirin. Tarif bulabileceğiniz birçok web sitesi var.

4. Fotoğraf çekin.

Fotoğraf çekmek, yaşamdaki ayrıntıları fark etmenin bir yoludur. Sizi daha az yalnız hissettirir. Dünya güzellikle canlıdır ve sunduğu birçok şey vardır. Dikkat etmemiz için yavaşlamamız gerekir. Mikro eylem: Fotoğraf makineniz varsa her yere götürüp fotoğraf çekmeye başlayın. Fotoğraf makineniz yoksa günlüğünüze çizim yapmayı deneyin.

5.Topluluklarla iletişim kurun.

Hobilerinizle ilgili veya hayır işleri yapan derneklere katılabilirsiniz. Hem zamanınızı iyi değerlendirdiğinizi hissedersiniz hem de yeni, ilginç insanlarla tanışabilirsiniz. Mikro eylem: Topluluğunuzda dünyayı daha iyi bir yer haline getirmek için ne yapıyorsunuz? Komitelerde mi oturuyorsunuz, yerel organizasyonlarda gönüllü mü oluyorsunuz?

6. İyi bir kitap okuyun.

Kütüphaneye gidin ve iyi bir kitap alın. Okumak, başka bir dünyaya kaçmanın veya son projeniz için azar azar yaratıcı proje toplamanın iyi bir yoludur. Böylece kendinizi eğitebilir, zamanınızı sağlıklı biçimde kullanmak için ilham alabilirsiniz. Mikro eylem: Kütüphane kartınız yoksa edinip okumaya başlayın. Her hafta en az bir kitap okumayı kişisel hedef haline getirin. Haftada bir kitap okumak çok ağır gelirse ayda bir kitap okumayı deneyin.

7. Durgun olun ve hiçbir şey yapmayın.

Meşgul olmak bu kültürde bir başarı olma işaretidir. Ama bu acelenin sebebi ne? Oradan oraya koşuştururken güzel bir sanat mı yaratıyoruz? Herkes bu kadar meşgulken başkalarıyla anlamlı ilişki nasıl kurabiliriz? Yavaşlayın ve acele etmeyin. Oradan oraya koşuşturmak üretkenliğin karşıtı olabilir. Meşgul olmak bazen amaç hissimizi aşındırarak değersiz ve yalnız hissetmemize neden olabilir. Mikro eylem: Meditasyona günde 10 dakika ayırın. Kendinizi toplantılara veya projelere aşırı bağladıysanız sizin için önemli olan şeyleri bir daha gözden geçirin.

8. Bir arkadaşa kahve veya çaya çıkın.

Kendinizi konfor bölgenizden çıkarın. Yeni arkadaşlarla kahveye ve çaya çıkın. Başkalarıyla bağlantı kurmak ve evinizden çıkmak için harika bir yöntemdir. Mikro eylem: Bir arkadaşınızı arayın ve kahve ya da çay planı yapın.

Prof. Dr. Serap UYSAL

kızım altı yaşında,2 gündür baş dönmesinden şikayet ediyor.sebebi ne olabilir acaba,baş dönmesinin nedenini öğrenmek için hangi bölüme götürmeliyim.ce... devamı