Türkçe Dilinde Psikoterapi ve Psikososyal Danışmanlık Derneği'nin (GTP) Türk-Alman Psikiyatri Derneği (TAPDER) ile ortaklaşa düzenlediği "Terapi Köprüsü."

Türkçe Dilinde Psikoterapi ve Psikososyal Danışmanlık Derneği'nin (GTP) Türk-Alman Psikiyatri Derneği (TAPDER) ile ortaklaşa düzenlediği "Terapi Köprüsü: Almanyalı Terapistler Türkiye'de" başlıklı sempozyum, İstanbul'da yapılacak.

GTP'den yapılan yazılı açıklamaya göre sempozyum, 10 Mayıs Perşembe günü İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Oditoryumu'nda gerçekleştirilecek.

Sempozyum ile Almanyalı terapistler ile Türkiye'de bu meslek dalında çalışanlar arasında bilimsel iletişim ve karşılıklı deneyim alışverişi hedefleniyor.

Sempozyumda, konferanslar, çalıştaylar ve inceleme ziyaretleri yoluyla her iki ülkede terapi alanında kültürel duyarlılık ve bakış açısı karşılaştırmalı olarak ele alınacak.
İLGİLİ MAKALE

Nöral Terapi Nedir?

Füsun YILMAZ

Merhaba,ben bu hafta üniversite tercihi yapıcam ama fiyoterapi ve rehabiilitasyon bölümü ile dil ve konuşma terapisi arasında kaldım.Bana yarcımcı ola... devamı