Kaşlar yüzümüzde en çok ihmal edilen bölgelerdendir. Bugün kadınlar kaşlarına gereken ilgiyi göstermezler.

Bununla birlikte güzel şekillendirilmiş ve taranmış kaşlar yüzünüzün mükemmel ve daha genç görünmenizi sağlayacak özelliklerden bir tanesidir. 

Kaş şekillendirme güzel ve uygun bir şekilde yapıldığında sizin için harikalar yaratabilir.

Kaş şekillendirme en iyi kaş ağdasıyla yapılır. Kaş ağdası kaşları şekillendirmenin en kolay ve en hızlı yöntemidir.

Kaş ağdası kaş çizgisindeki tüylerin alınmasına karşı en iyi alternatiftir. Kaş ağdasını kullanarak evinizde kaşlarınızı kolaylıkla şekillendirebilirsiniz.

Bu nedenle eğer kaşlarınız kaş ağdasıyla evde kendiniz şekillendirmek isterseniz aşağıdaki önerileri takip edin:

Kaşlarınıza ağda uygulamadan önce kaşlarınızı normal şekline getirin. Bunun için kaşlarınızı bebek diş fırçası kullanarak doğal şekline tarayın.

Kaşlarınızın üzerine güvercin ağacı gibi bir astrenjan uygulayın ve kaşların altındaki hassas cildi uyuşturmak için bu maddeyi bir süre cildinizde bekletin.

İstediğiniz kaş uzunluğunu ve kaş kavisini hesaplayarak sizin için uygun kaş şekline karar verin.

Kaş uzunluğunu hesaplamak için bir cetveli burnunuza paralel tutun ve gözünüzün içi köşesiyle kaşlarınızı eşitleyin. Kaşınızın nereden başlaması gerektiğini belirleyin ve başlangıç noktasını kaş kalemiyle işaretleyin.

Birbirine daha yakın gözlerde kaşların arasındaki mesafe daha fazladır. Bununla birlikte birbirinden daha ayrık gözler için kaşların arasındaki mesafe daha yakın tutulmalıdır. Dengeleyici bir etki yaratmak için kaşlarınızın başlangıç çizgisine ağda uygulamayın.   

Kaşlarınızdaki kavis için, cetveli burun deliğinizin kenarından başlayarak irisin dış kenarından geçirerek kaşınıza ulaştırın ve kaş kavisinin en uç noktasını bir noktayla işaretleyin.

İstediğiniz mükemmel kaş şekline ulaşmak için işaretlediğiniz noktaları hafif bir yay şekli oluşturacak şekilde birleştirin. Bu ağda uygularken size yardımcı olacaktır. Dış kenarına doğru hafifçe incelen yay şeklinde bir kaş elde etmeye çalışın.

Kaşlara ağda uygulamak için profesyonel bir ağda kiti gereklidir ve ayrıca ufak bir spatula ve ağda bantlarını içeren bir ağda kutusu da gerekir.

Ağdayı uygulamadan önce uygun sıcaklığı elde etmek için kaynayan bir suyun içerisine ağda kutusunu atarak ağdayı ısıtın.

Kaşlarınıza sıcak ağdayı uygulamak için verilen spatulayı kullanın. İlk olarak temizlemek istediğiniz kaş bölgesinin üzerine ağdayı kaşların büyüdüğü yöne doğru sürün. Çok fazla ağda kullanmayın. Kaşlarınıza ağda uygularken ince bir katman ağda kullanın.   

Ağda kurumadan ağda bantlarını kullanarak ve bantları istenmeyen tüylerin tersi yönde çekerek tüylü bölgeyi temizleyin. 

Kaşların üst kısımlarında ağda kullanmayın. Kalın kaşlar için her zaman bir seferde az miktarsa kaş alın. Kaşlarınıza ağda uyguladıktan sonra en az birkaç saat doğrudan güneş ışığından ve sıvı makyaj ürünlerinden kaçının.

Op. Dr. Korkut ARSLAN

17 kasımda regli oldum 24 kasımda bitti 25 inde ters (anal) ilişkiye girdim bakireyim boşalma oldu fakat cinsel organı 1-2 kez değdi hamilelik olur mu... devamı