Tüm Vücudunuzu Ağdayla Pürüzsüzleştirin

Eğer yaz aylarında bikini giyen birisiyseniz tüm vücudunuza ağda uygulamayı düşünebilirsiniz.

Tüm Vücuda Ağda

Tüyler bazen istenmeyebilir. Her insanın vücutlarında tüy istememelerinin farklı nedenleri vardır.

Eğer yaz aylarında bikini giyen birisiyseniz tüm vücudunuza ağda uygulamayı düşünebilirsiniz.

Manken olabilirsiniz ve vücudunuzdaki inatçı tüylerle uğraşmak istemeyebilirsiniz.

Tüyler özellikle dar bir kıyafet veya bikini giydiğinizde resimlerde güzel görünmez.

Eğer çok fazla hormon takviyesi alıyorsanız yüzünüzde tüyler büyümeye başlayabilir. Bu hoş bir görüntü oluşturmaz ve bu tüylerden kurtulmak istersiniz. Dünyanın her yerinde bu sorunu yaşayan kişiler vardır.

Evde Ağda

Evde Ağda

Evde de ağda sizin için bir seçenektir. Eğer evde ağda yapacaksanız şeffaf bir ağdayı tercih edin; çünkü bu sayede tüylerinizi daha iyi görebilirsiniz.  

Tüm vücudunuza ağda uygulamadan önce ilk olarak cildinizi üzerinde ağdayı test edin. İnternetten veya istediğiniz bir eczaneden farklı ağda kitlerini satın alabilirsiniz.

Kitler ısıtma kabı, orijinal ve hassas ağda, ufak, ince veya orta boyutlarda ağda başlığı, ufak ve orta boyda ağda bantları, uyuşturucu antiseptik ve ağda sonrası temizleme mendillerini içerir.

Bu ağda kitlerinin fiyatları birkaç lira veya onlarca yüzlerce lira arasında değişebilir. Bu kitlerin fiyatları kitin içerisinde bulunan ürünlere ve ürünlerin markalarına göre değişir.

Profesyonel Ağda

Profesyonel Ağda

Tüm vücudunuza profesyonel ağda yaptırmak iyi bir fikir olabilir. Bazen kendi başınıza ağda bantlarını yeterince hızlı çekmek zor olabilir. Vücut kıllarını alırken açı kırk derece olmalıdır, bu açıyı tutturmak sizin için zor olabilir.

Ayrıca vücudunuzun bazı bölgelerine ulaşmak sizin için zor olabilir. Profesyonel bir güzellik salonu veya spa, bu işlemlerin her birinde size yardımcı olacaktır. Tecrübesi bulunan bir profesyoneli seçmeye özen gösterin. Cildinizin rastgele bölgelerinde tüylerin bulunmasını kimse istemez. 

İçe Dönük Tüyler

İçe Dönük Tüyler

Ağda yaparken dikkatli olmanız gerekir; çünkü ağda vücudunuzda içe dönük tüylerin oluşmasına neden olabilir. İçe dönük tüyler, tüyler cildin altına girdiğinde ve tekrar yanlış yöne büyüdüğünde ortaya çıkar.

İçe dönük tüyler oluştuğunda cildiniz tahriş olur ve kırmızı şişlikler oluşur. Bu şişlikler ağrıya neden olabilir ve eğer dikkatli olmazsanız enfeksiyon kapabilirsiniz. Ağda esnasında rahatlamaya çalışın.

Rahatlamak içe dönük tüylerin oluşmasını engellemenize yardımcı olabilir. Bu sorundan kurtulmak için banyo veya duş esnasında iyice keseleyin.   

Evde de ağda yöntemini deneyebilirsiniz veya profesyonel birisine ağda yaptırabilirsiniz. Kararı kendiniz verin. Bununla birlikte profesyonel birisine ağda yaptırmak daha kolaydır ve daha iyi sonuçlar verir.