Güzel Göğüslerin Ardındaki Gerçek

Güzel Göğüslerin Ardındaki Gerçek

Güzel Göğüslerin Ardında Yatan Gerçekler

Göğüs güzelliği konusu ile ilgilenecek olursak, medyada göz önünde tutulan kadın modeller son yıllarda güzel denilecek göğüslerin en nihayetinde büyük olanlar olduğu algısını yaratmıştır.

Bu konudan  takıntısına ve şekillendirme ameliyatlarına kadar olan evrim çok hızlı olmuştur ancak büyük göğüs takıntısı ile ideal vücut şekline sahip olmak için “olabildiğince zayıf olma” takıntısı bir araya gelince, modern zamanların ideal kadın tipi “ zayıf ve büyük göğüslü olur” sonucu çıkmıştır.

Bilmemiz gereken şey şu; göğüslerin şekli kadar büyüklüğü de direkt olarak beden tipimiz ile belirlenir.

Dergilerdeki mankenler kadar ince bir de üstüne büyük göğüslü kadınlarla karşı karşıya gelmemiz çok nadir rastlanacak bir olaydır. Çok fazla sayıda ergen yaşlardaki kızın görünümlerinden ötürü mutsuz olmasının başlıca sebebi budur.

Göğüslerin büyümesine yardımcı olduğu düşünülen takviye ilaçlar, yoğun bir şekilde reklamları yapılsa da, kalıcı etkilere sahip değillerdir ve başka problemler ya da hormonsal bozukluklar ile ilişkiye geçtiklerinde sağlığa zarar verebilirler.

Kişinin bu tip takviye ilaçlara başlamadan önce hormon kontrolünden geçmesi ve doktorunun tavsiyelerine başvurması önerilir.

Kadın göğüsleri nadiren simetriktir. Çoğu kez biri diğerinden büyüktür hatta şekil olarak bile farklı olabilirler. Meme ucu boyutları da kadından kadına değişiklik gösterir.

Bu fiziksel özellikler kalıtım yoluyla alınmıştır ve sadece ameliyat edilerek değiştirilebilir. Bununla birlikte, belli başlı bir takım etkenlerden ötürü yıllar geçtikçe değişime uğrayan bir takım özellikler de mevcuttur. Cilt esnekliği, sıkılığı ayrıca boyutları hayat tarzına, kilo alıp vermeye ve hatta giyilen giyeceklere bağlı olarak değişebilir.

Masaj göğüs esnekliğinin korunması için çok önemlidir. Masaj yapılırken cilt seviyesindeki kan dolaşımı tetiklenir ve bu cildin oksijen alıp toksinleri atmasına yardım eder.

Göğüsler için özel bir losyonun kullanılması cilt esnekliğinin korunması açısından oldukça etkilidir ve sonucunda göğüsler güzel görünür. Ayrıca sutyen takmak da göğüslerin yerçekimi gücüne karşı savaşmasına yardımcı yararlı bir metottur.

Duş alırken ani su sıcaklığı değişikliği yaparak ciltteki kollajenlerin tamir edilmesine ayrıca kan dolaşımını hızlandırmaya yardım edebilirsiniz.

Bu selülitin yok edilmesine de yardımcı olan iyi bir yöntemdir. Bir de nem oranını en yüksek seviyede tutabilmek için göğüslere zeytinyağı ile masaj yapılması tavsiye edilir.

Doğru egzersiz yapılması da önemlidir çünkü göğüsler kas dokuları değildir. Göğüslerin sıkı ve formda tutulması için fiziksel hareketler önem taşır.

  • güzel göğüsler
  • göğüsleri güzelleştirme