Çikolatanın kelimesinin geçmesi bile akla güzel düşünceler getirir, en sevdiğiniz çikolatanın ağzınızda eridiğini düşünmekse keyfinizi iyice yerine getirir.Tüm vücudunuz çikolatayla kaplanırsa ne olacağını düşünün? Bu bir çikolata bağımlısının cenneti olurdu.Şaka bir yana, vücudu çikolatayla kaplamak cildiniz için harikalar yaratır ve kısa süre içinde vücudunuzun yeniden şekillenmesine yardımcı olur. Bu en son vücudu yeniden tasarlama trendi, önde gelen kaplıca merkezleri ve güzellik salonlarında oldukça yüksek bir fiyata yapılabiliyor.

Hassas bir prosedür olduğu için profesyoneller tarafından ya da profesyonel gözetimi altında yapılmalıdır.

Vücudu çikolatayla kaplama tipik olarak ölçülerin alınmasıyla başlar. Asıl tedavi tüm vücuda peeling yapılması ile başlar. Bu işlem kakao çekirdeği özü ile birlikte şeftali, şeker kamışı, kahverengi şeker ya da badem kullanılarak yapılır.

Peeling yapıldıktan sonra, vücut mineral ve yağlarla zenginleştirilmiş bir çikolata karışımı ile kaplanır.  Bu karışım gittiğiniz yere göre değişebilir ama genellikle kakao, Avusturalya fındığı ya da benzer bir kabuklu yemiş, jojoba yağı, ginseng, C ve E vitaminleri ve başka zenginleştirici mineraller içerir. Vücudun daha genç ve pürüzsüz görünmesi için selülitlerin yakılmasına yardımcı olan kakao ve kahve karışımı kullanılır.

Vücut daha sonra elastik bandajlarla sarılır. Bunlar vücudun istenilen bölgelerinin yeniden şekillendirilmesine yetecek kadar sıkıdır ama kısıtlayıcı değildir. Kişi daha sonra 20 dakikadan bir saate kadar değişen bir süre boyunca çikolata kozası içinde bırakılır.Hangi sonuçların beklendiğine bağlı olarak, kişiden uzanması ya da yürümesi istenebilir. Öngörülen süre sonrasında sargılar açılır ve vücut çikolata karışımından arındırılır.

Çikolata cilt tarafından emilen, cildin yumuşak ve esnek olmasını sağlayan doğal yağlar bakımından zengindir. Anında inceltilmiş ve şekillendirilmiş vücut bölgeleri gözle görülebilen geçici yararlarıdır. Tedavi sonunda cildinizi harika hissedersiniz ve sonuçları anında görebilirsiniz.

Böyle bir seans sonunda cilt iyice nemlenir ve gerçekten şımartılır. Sargıların içinde terlemek cildin hafiflemesini, gözeneklerin açılmasını ve temizlenmesini sağlar.

Bu tedavi, diyabet hastaları, tansiyon sorunu olanlar ve hamile kadınlar için tavsiye edilmez. Diğer herkes bu çikolata mutluluğu içinde hislerini şımartabillir, kendini rahatlamış ve daha güzel hissedebilir.

Uzm. Dr. Nursal Filorinali KONDUK

Doktorum vücudumun heryeri kasiniyor derinin altında birşeyler var sanki neden boyle oluyor be yapmaliyim... devamı