Yaşamın Genel Tutarsızlıkları İçin Vücut Bakımı

Yaşamın Genel Tutarsızlıkları İçin Vücut Bakımı

Banyo kendimizi temizleme ve çoğumuz için gevşeme yeridir.

Banyo almak günlük yaşamımızda öylesine zorunludur.

Banyo sırasında vücut bakımı yapmak çok önemlidir çünkü sudaki zararlı elementler içeri girebilir ve bunlar vücudumuzda sorunlara sebep olabilir.

Ev yapımı köpük banyosu banyo sırasında vücut bakımı yapmanın en iyi yollarındandır.

Bunu yaparak yalnız cildinizi daha iyi hale getirmezsiniz aynı zamanda zihinde sakinlik ve gevşemenin nazik hissini de üretirsiniz.

Vücut Bakımı- Ev Yapımı Köpük Banyosu

Vücudunuz için daha iyi bakım kendi köpük banyonuzu yapmaktır, çünkü vücudunuza zarar veren herhangi bir kimyasalı kullanmazsınız. Ayrıca karışımınız diğer köpük banyolarına kıyasla taze olacaktır.

Kendi köpük banyonuzu yaratarak banyo içinde ve dışında vücudunuz için daha iyi bakımı yapmada farklı yağları ve ürünleri öğrenebilirsiniz.

Esaslı yağlar ev yapımı köpük banyosunun ana bileşenleridir. Farklı amaçları olan birçok yağ vardır. Dahası köpük banyonuza yalnız bir kaç damla eklemeniz yeterlidir, çünkü bunlar oldukça güçlüdürler. Yağları ağızdan almaktan ayrıca mercan köşk bitkisinden gebeyken kaçının.

Vücudun gevşemesi doğru vücut bakımının bir parçasıdır. Bu, sinir sisteminize yardım eder ve sağlık faydaları da sunar, stresin azaltılması ve stresle bağlantılı durumların kontrol edilmesi gibi.

Bunu yapmak için banyo mükemmel zamandır. Ama banyo zamanı daha iyi gevşeme için kitaplara başvuran kadınlar vardır. Doğru esaslı yağlar bunu sağlayabilir. Böylece lavanta, gül ağacı ve sandal ağacı gibi hepsi de gevşeme için iyi olan farklı yağlar arasından en iyi kokuyu seçebilirsiniz.

Akıl sağlığı ve refahı için de zaman zaman enerji dolu ve güçlenmiş hissetmek vücudunuz için daha önemlidir. Zihniniz karışıkken vücut bakımı yapmak daha da zordur.

Okaliptus, nane ve limon yağı vücut bakımı yapmak için esaslı yağlardan bazılarıdır. Kendi köpük banyonuzu yaratırken bu yağlardan faydalanabilirsiniz, vücut gereksinimlerinize göre, biri gevşeme ve biri canlandırma için.

Bir çok başka yağ cildi pürüzsüzleştirmek için mükemmeldir çünkü vücuttaki en geniş organ cilttir ve bakımını yapmak doğru vücut bakımının önemli bir parçasıdır.

Badem yağı ve hindistan cevizi yağı da eşsiz cilt bakımı seçenekleridir. Badem yağının neredeyse hiç kokusu yoktur bu yüzden koku amacıyla eklediğiniz herhangi bir yağla çatışmaz. Ama hindistan cevizi yağının sanki egzotik bir bahçedeymişsiniz gibi hissetmenizi sağlayan fındığımsı ve floral bir kokusu vardır.  Hindistan cevizi yağını dengeleyen kokular ekleyebilirsiniz. Gerçekte ev yapımı köpük banyosunun çoğu daha iyi etki için farklı yağların kombinasyonunu içerir.

Yağların yanında ev yapımı köpük banyosu yapmak için gerekli diğer bileşenleri ekleyin. Damıtılmış su, zeytinyağı sabunu ve sıvı gliserin görece ucuz olan bu bileşenlerden bazılarıdır.

Bu bileşenler köpük banyosuna sıvı form ve karıştırma solüsyonu sağlayarak köpükleri oluştururlar. Genellikle bu bileşenler zararlı değillerdir ve köpük banyosu karışımına epey şey eklerler çünkü vücudu temizlemenin yanında içinde oturmak için köpüklerin oluşturulmasına da yardım ederler.