Modası Geçmeyen Saç Kesimleri

Aksesuar grubuna dâhil edilen saç stili tamamlayan belki de en önemli unsurdur. Doğru rengi, kesimi ve modeli saçınıza uygulamak sizleri olduğunuzdan çok daha dikkat çekici hale getirebilir zira bunu kanıtlayan ünlü isimler de var. Onların performanslarından çok saçları, giyim tarzları ve özel hayatları konuşulmuştur. Onlar ikonlaşmış isimlerdir, attıkları her adım yaptıkları her eylem dikkat çekmiş ve yaşadıkları nesli etkilemiştir. 

Jean Seberg

Kariyerinin büyük bir bölümünü Fransa’da geçiren Amerikalı aktris Jean-Luc Godard’ın ‘’Serseri Âşıklar’’ filmindeki saç kesimi ve maskülen tarzıyla büyük beğeni toplamıştır. Daha sonra birçok filmde rol alan başarılı aktris psikolojik problemleri yüzünden sıkıntılı bir döneme girmiştir. Ayrılıkla son bulan evlilikleri ve erken doğum yapmak zorunda kaldığı için ölen bebeği 40 yaşında aşırı dozda uyku ilacı alarak intihar etmesine neden olmuştur. Ölümünün ardından 34 yıl geçmesine rağmen kısacık saçlarıyla ve güzel gülümseyişiyle o hala bir efsane.

Jacqueline Kennedy

35. ABD Başkanı John F. Kennedy eşi olarak tanınan Jackqueline bir first lady olarak asil ve zarif bir tarzla halkın beğenesi kazandı. Daha sonra sanata ve tarihe olan ilgisiyle tanındı ve eşinin öldürülmesinin ardından kariyerine bir editör olarak devam etti. Daha sonra yunan bir armatör olan Aristotle Onassis ile evlendi. Her daim sade ve şık kıyafetler içinde hacimli duran bob stili saçlarıyla spekülasyonlarla dolu hayatının ötesinde bugün bile ilham veren bir isimdir.

Marilyn Monroe

O,20. yüzyılın en ünlü sinema yıldızlarından biri asıl adıyla Norma Jeane Mortenson. Şarkıcılık, oyunculuk ve modellik yapmış olan Monroe ikonlaşmış platin sarı saçları, iddialı kıyafetleri ve skandallarla dolu özel hayatını ait olmadığı bir dünya olarak nitelendirmiş ve her daim naif ve kırılgan bir yapıya sahip olduğunu vurgulamıştır. 1960’larda kadınlar onun gibi olmak isterken erkekler onunla olmayı hayal etmiştir ancak böylesine sevilmesine karşın o hep kendini yalnız hissettiğini dile getirmiş ve ölmek için çok genç bir yaşta, 36 yaşında vefat etmiştir.

Audrey Hepburn

Oscar ödüllü İngiliz aktris Audrey Hepburn’ün masum güzelliği ve naif tavırları beğeni toplamıştır. Giyim tarzıyla da adından söz ettiren aktris ‘’Tiffany’de Kahvaltı’’ filmindeki stiliyle 1960’ların ikonlaşan isimlerinden olmuştur. 

Farrah Fawcett

Charlie'nin Melekleri dizisindeki "Jill Munroe" karakteriyle ünlenen Fawcett dışa doğru fönlenmiş hacimli saçlarıyla 1970’li yıllara damgasını vurmuştur. Küllü kumral saçları, mavi gözleri ve seksi vücuduyla oldukça dikkat çeken Fawcett’a 2006 yılında kanser teşhisi konmuştur ve 3 yıl sonra bu hastalık yüzünden vefat etmiştir.

Julia Roberts

Julia Roberts nam-ı diğer ‘’Pretty Woman’’ kıvırcık kızıl saçları, etkileyici ela gözleri ve olağanüstü gülümseyişiyle Hollywood’un en çok kazanan aktrislerinden olmayı başarmıştır. Uzun boyu, kemikli yüzü ve büyük ağız yapısıyla güzellik kavramını yeniden sorgulatmıştır. 

Sarah- Jessica Parker

Gelmiş geçmiş en çok izlenen diziler arasında yer alan Sex and The City’nin Carrie Bradshaw’ı olarak kalplerde taht kuran Parker’ın dizideki giyim tarzı ve saç modeli milyonlarca kadına ilham vermiştir. Koyu kumral saçlarının arasında parlayan sarı saçları röfleye altın çağını yaşatmıştır.

Victoria Beckham

1990’lı yıllara Spice Girls grubuyla damgasını vuran İngiliz şarkıcı kariyerine moda tasarımcısı olarak devam etmektedir. Dünyanın en ünlü futbolcularından David Beckham’la evli olan tasarımcının markası son yıllarda oldukça beğeni toplamıştır. Giyim tarzıyla uluslarası basında sürekli yer alan sanatçıyı ikonlaştıran asimetrik kesim kısa saçları olmuştur. 

Uzm. Dr. Günnur ÖNARSLAN

Merhaba, Ben 19 yaşındayım. Benim 2 yıldır saçlarım sakalım affedersiniz kaltuk altı tüylerim dahi çok geç uzuyor ben bundan önceleri saçıma hergün fö... devamı