Duruşunuzu Düzeltin

Vücut şeklini korumak için önemli olan dik durmak sizi olduğunuzdan daha ince ve uzun gösterir. 

Hareket Edin

Düzenli egzersiz yapabilmek için vakit bulamıyor veya üşeniyorsanız basit formüllerle alışkanlık haline getirin. Asansörü değil merdivenleri kullanın, evde eğlenceli müzikler eşliğinde dans edin, kısa mesafeleri yürüyün ve bunlara benzer ağır olmayan aktiviteleri uyguladıkça kısa süre sonra vücudunuzdaki değişimi hissedeceksiniz.

Düşük Kalorili Yiyecekler

Kısa bir süreliğine yağlı ve kalorisi yüksek yiyecekleri hayatınızdan çıkararak bikini sezonu için geri sayım yaptığınız şu günlerde öğünlerinize protein ağırlıklı yiyecekler, haşlanmış sebzeler, salatalar ve meyveler koyarak vücudunuzun şekline katkı sağlayabilirsiniz.

 

Şeker ve Tuzu Azaltın

Vücutta ödeme ve damarlarda sıvı artışına neden olan şeker ve tuz yerine geçecek doğal ürünleri kullanın.

Alkolü Azaltın

Kilo vermeyi yavaşlatan ve şişkinlik yapan köpüklü alkollü içeceklerden kısa bir süre uzak durun. 

Bakım Yapın

Cildinizdeki istenmeyen tüyleri geçici veya kalıcı yöntemler uygulayarak arındırın. Temiz ve pürüzsüz bir cilt için çeşitli doğal peelingler ve nemlendiriciler kullanın. Cildinizi güneşe hazırlamak için doğal bronzlaştırıcılar tercih edin.

 

Vücut Tipine Uygun Bikini Seçin

Vücut tipine uygun bikini ve mayo seçimi oldukça önemlidir. Doğru mayo ve bikini ile vücudunuzdaki kusurları kapatabilir olduğundan çok daha güzel gösterebilirsiniz. İnce bir bel geniş kalçalar için dikkati üst bedeninizde toplamak her zaman işe yarayan bir formüldür bunun için açık renk v şeklinde tasarlanan bikiniler tercih etmeli alt kısımda ise koyu renk giyerek fazlalıklarınızı kapatabilirsiniz. Sarkık ve iri göbeklere sahipseniz yüksek belli bikiniler tercih etmeli aynı zamanda üst bedeninizi de açık bırakan üçgen bikinilerden uzak durmalısınız.

Doç. Dr. Semih ÖZKAN

BENDE ERKEN BOŞALMA SORUNU VAR TAM İLİŞKİYE GİRMEDEN BOŞALIYORUM ÖNERECEĞİNİZ SPREY YADA KREM VAR MI ZOR DURUMDAYIM HOCAM... devamı