Makyaj Trendleri

Güneşin parladığı, serin suların ferahlattığı, tek parça kıyafetlerle özgürce salındığımız yaz günleri yerini hafif rüzgârlı, az güneşli ve belki yağmurlu günlere bırakmaya hazırlanıyor. Yaz mevsimiyle vedalaşmaya hazırlandığımız ağustos ayının son günlerinde kış için makyaj trendlerini araştırdık ve işte sizler için derlediğimiz tüyolar;

Dumanlı Gözler

Kış için öne çıkan tema;punk. Podyumlarda punk stilini farklı biçimlerde yorumlayan moda markaları makyaj konusunda grunge tarzın vazgeçilmez unsuru dumanlı göz makyajını tercih ediyorlar. Modeller dağınık ama hacimli duran saçlarını dumanlı göz makyajını kahverengi ve siyah tonlarında farlarla tamamlayarak son derece seksi bir görünüm elde ediyorlar.

Eyeliner Etkisi

Hiçbir zaman modası geçmeyen eyeliner bu kış da makyaj çantanızın en kıymetli parçası oluyor. Kusursuz incelikte veya kalınlıkta, kuyruklu veya kuyruksuz, geleneksel veya fütüristik detaylarla kıyafetlerinize uygun biçimde kullanın!

Doğallığı Yücelten Makyaj Ürünleri

Bu kış çabasız güzellik ön planda, soğuğun tembelleştirdiği bedenlerimizi kat kat kıyafetler ardına saklarken makyaj yapmak hep zor gelmiştir.  Bu kış tasarımcılar iç sesimize kulak vermiş gibi tercihlerini doğal bir görünüm kazandıran pudra tonlarından yana kullanıyorlar.

Kalın Kaşlar

Uzun bir süredir kaşların doğal hali revaçta, tasarımcılar yokmuş hissi veren makyaj ürünlerini kalın kaşlarla vurguluyorlar. Sizler de bu kış kaşlarınızı inceltmek yerine sadece şekil verdirerek gözlerinizi ön plana çıkartın!

Kırmızı Rujun Saltanatı

Ruj denince akla ilk olarak kırmızı ve tonları gelir. Bu kış kırmızının koyu tonları revaçta özellikle grunge stilin bir diğer vazgeçilmezi siyah tonuna yakın kırmızı rujlardan hala almadıysanız bu kış bir adet edinmenizi tavsiye ediyoruz.

Uzm. Dr. Günnur ÖNARSLAN

ben çok terleyen bir yapıya sahibim ellerim de çok fazla terliyor uyurken de çok fazla terliyorum ki bu kış mevsiminde dahi olabiliyor.teşekkür ederim... devamı