Cildi Güzelleştiren Doğal Ürünler

Cilt yaşam tarzı, beslenme, psikolojik rahatsızlıklar ve çevresel faktörler gibi birçok unsurdan etkilenerek zamanla esnekliğini yitirir ve çeşitli deformasyonlar ortaya çıkar. Bu deformasyonların önüne geçebilmek için hem sağlıklı yaşamalı hem de cilt bakımı ihmal edilmemelidir. Düzenli olarak cilt bakımı yapan kadınların kozmetik ürünler yerine doğal ürünleri tercih etmeleri hem daha faydalı hem de her bütçe için uygundur. İşte sizler için hazırladığımız cildinizi güzelleştirecek doğal ürünler;

Badem Yağı

İçeriğindeki yüksek oranda E vitamini cildin nem dengesi için oldukça önemlidir. Banyo sonrası vücudunuz henüz nemliyken losyon olarak badem yağını masaj yaparak uygulayabilirsiniz. Aynı zamanda tedavi edici özelliği de olan badem yağını göz kapaklarınızda alerjik bir durum oluştuğunda, saç, kaş ve kirpik dökülmelerinde ve cilt çatlaklarında da kullanabilirsiniz.

Argan Yağı

Argan yağında bulunan Omega 6, Omega 9, steroller, felurik asit, E vitamini ve antioksidanlar sayesinde nemlendirici, onarıcı ve hücre yenilenmesini sağlayan özellikleri bulunmaktadır. Göz altı kırışıklıklarını giderir, hızlı kilo kaybından kaynaklanan çatlakları önler, ciltte oluşan tahriş ve iltihaplanmayı azaltır.

Hint Yağı

Anavatanı Hindistan olan hint yağı ülkemizde Güneydoğu Anadolu bölgelerinde yetişir. İçeriğindeki  oleik ve linoleik asit sayesinde cilt üzerinde meydana gelen lezyonları, döküntüleri ve yanıkları tedavi edici özelliğe sahiptir.

Hindistancevizi Yağı

İçeriğindeki Omega 6, oleik asit, linoleik asit gibi maddeler bulunan Hindistancevizi yağı cilt için oldukça faydalıdır. Nemlendirir, kırışıklık oluşumunu engeller, kolajen üretimine destek olur ve peeling olarak kullanıldığında da ciltteki ölü derinin atılmasına yardımcı olur.

Jojoba Yağı

Jojoba yağında bulunan E ve B vitamini, bakır, çinko, krom gibi mineraller ile yağ asitleri açısından zengin olan jojoba yağı nemlendirici,  kırışıklık giderici, selülit tedavisi ve iltihaplanmaları gidermek için önerilmektedir.

Dyt. Sanem APA

Hayırlı günler hocam,32 yaşında bir erkeğim.Benim vücudumda yağlanma var,gerekli diyet ve sporu yapmaktayım.Genel olarak kilo vermiş durumdayım.Ama öz... devamı