Hepimizin hiçbir zaman kurtulamayacağımızı sandığımız rahatsız edici güzellik sorunlarımız var. Zayıf tırnaklar, zapt edilemez kaşlar,  bozulmuş göz kalemleri, çatlamış dudaklar ve daha birçoğu… Sizler için, birçok kadının ortak sorunu olan 10 problemi ve çözümlerini bulduk. Bu ipuçlarını uygulayarak, güzellik endişelerinizi bir kenara bırakabilirsiniz.

1-Uçuşan ve düzelmeyen minik saçlar
Saçlarınızı topladığınız halde hala kenarlardan fırlayıp elektriklenmesinden bıktınız biliyoruz. Bunun için biraz jöle veya saç spreyi kullanmayı deneyin. Elektriklenen bölgeye bir miktar sürerek diğer saçlarınızın yanına yapıştırın. Bu onu bütün gün tutacaktır. Akşam yatmadan önce yıkamayı da unutmayın.

2-Dağılan ruj
Rujunuzun kısa sürede dağılıp bozulmasını istemiyorsanız, ruju sürmeden önce dudaklarınıza nemlendirici krem veya yağ sürün. Ardından dudaklarınızın çevresini dudak kalemi ile çizip, içine rujunuzu sürün.

3-Pütürlü cilt
Pütürlü ve kuru ciltler için Hindistan cevizi yağı birebirdir. Çok iyi bir nemlendirici de olan Hindistan cevizi yağını, makyaj yapmadan önce kuru cildinize sürüp biraz bekleyin.

4-Güçsüz ve kırılan tırnaklar
Eğer tırnağınız kırılır ise, bir sünger yardımı ile tırnaklarınıza başka bir renkte ombre desenleri yapın. Bu karmaşık modeller kırıklığı gizleyecektir. 

5-Topaklanan rimel
Makyaj malzemelerinin satıldığı bir mağazaya girerek rimel düzeltmeye yarayan çubuklardan olup olmadığını sorun ve alın. Rimeli kirpiklerinize sürdükten sonra bu çubuk ile kirpiklerinizi birbirinden ayırabilir ve birbirlerine yapışmalarını engelleyebilirsiniz.

6-Jilet kırmızılıkları
Tüylerinizden alırken, jileti tüylerinizin çıkış yönünde kullanmanız gerektiğini unutmayın. Bu sayede kırmızılık ve kesiklerden kurtulmuş olacaksınız. 

7-Dağınık kaşlar
Eğer dağınık veya çok ince kaşlarınız var ise, bir kaş kalemi yardımıyla kaşlarınızın çevresinden gidin ve daha sonra içini doldurun. Belirgin kaşlar, bakışlarınıza anlam katacaktır. 

8-Kırılmış pudra
Pudranız kırılıp dağıldığı zaman, toplayabildiğiniz kadarını toplayarak bir araya getirin ve içini bir miktar ispirto dökün. Parçaları birleştirmek için üzerine dikkatle bastırın ve kapatarak bekletin. Sabaha düzelmiş olacaktır.

9-Allık fırçasının kılları
Allık fırçanızdaki kılların dökülmesini istemiyorsanız, fırçayı bebek şampuanı ile yıkayın ve kıllar aşağı bakacak şekilde kurumaya bırakın. Bu şekilde dökülmesi gerekenler dökülecektir.

10-Kurumuş eye liner
Kurumuş eye liner’ın içine birkaç damla su damlatın ve karışması için sallayın. Bu, yeni bir eye liner almadan önce size biraz daha zaman kazandıracaktır.


Uzm. Dr. Engin TÜRKMEN

hocam slm migdemde problem var maglesef surekli tokluk hissi ve agiz yolu ile gaz var siskinlik bagzen oluyor herzaman degil bazende sanki karnimin us... devamı