Bağışıklık sisteminin kuvvetlenmesi ve birçok sağlık sorunun ortadan kalkmasına yardımcı olan toksinler, ''Ion Detoks Spa'' yöntemi ile vücuttan atılabiliyor.

Medikal Estetik Uzmanı Dr. Ersun Çobanoğlu, AA muhabirine yaptığı açıklamada, toksinlerin ciddi sağlık riski yaratabildiğini, iki ya da daha fazla toksinin biraraya geldiğinde daha güçlü bir etkiye sahip olduğunu ve sağlığı olumsuz etkilediğini söyledi.

Dişlerdeki cıvalı dolguların, kök kanallarında anaerobik bakterinin, antibiyotik kullanımına bağlı bağırsaklarda anormal bakteriyel floranın, kurşunlu benzin kullanıldığı dönemde kemiklerde birikmiş olan kurşunun, kanda dolaşarak karaciğer metabolizmasını bozan ilaçların tüketiminin her geçen gün arttığını belirten Çobanoğlu, toksin kaynaklarının hızla çoğalmasından dolayı vücudun hızla toksinlerden arındırılması (detox) gerektiğini ifade etti.

''Radyo frekanslı Ion Detoks Spa'' uygulaması ile güçlü bir detoks sağlanabildiğini ve uygulama esnasında ağrı ya da sızı hissedilmediğini anlatan Çobanoğlu, uygulama sonrasında vücudun toksinlerden arınmasının yanı sıra bakımlı el ve ayaklara kavuşmanın da mümkün olduğunu vurguladı.

Çobanoğlu, kronik yorgunluk hali, sık sık acıkma, bazen geceleri açlık hissi ile uyanma gibi belirtilerin vücutta toksin biriktiğinin göstergesi olduğunu ifade eden Deveci, şu bilgiyi verdi:

''Bunun dışında, mide ekşimesi, gaz, hazımsızlık, şişkinlik ve geğirme yakınmaları, vücutta ödem şikayetleri (şişlik), aşırı ve sık yemek yeme arzusu, baş ağrısı ya da migren nöbetleri, rahatsız ve yetersiz uyku, gereksiz, aşırı hiddet, öfke hali, sık sık değişen ruh hali (gün içinde mutluluk ve mutsuzluk , sakinlik ve öfke dalgalanmaları), depresyon veya bunaltı ve kararsızlık hali, unutkanlık, belirli bir sebebe bağlı olmaksızın kilo alma ve verme, tırnak değişikliği, tırnaklarda çatlama, beyaz lekeler, çabuk kırılma, saçlarda kırılma, kuruma ve aşırı dökülme, tekrarlayan sırt ve boyun ağrıları, eklem ağrıları, kas güçsüzlüğü kramplar, egzersize karşı isteksizlik, sık sık idrara çıkma, aşırı ve kötü kokulu terleme, göz altlarında koyu halkalar, gözde sulanma ve kaşıntı, tekrarlayan deri döküntüleri, isilik, kırmızı lekeler, pullanmalar, kurdeşen atakları, uzun süren öksürük, boğazda yanma ve batma hissi gibi şikayetlerde önde gelen belirtiler arasında yer alır.''

''Ayak detoksu ile toksinler vücuttan çıkıyor''

Estetisyen Tuğba Deveci de ayak tabanının 60'dan fazla refleksoloji noktası içeriğini, bunun vücutta enerjik olarak oldukça aktif bir yer olduğu anlamına geldiğini söyledi.

Deveci, ayak detoksu uygulamalarının, ayak tabanı aracılığı ile toksinleri çıkararak detoksun sağlanmasına aracı olduğunu belirterek, işlemi şöyle anlattı:

''Ayaklar su ile doldurulan Ion Detos Spa yönteminin uygulandığı cihaz içine yerleştiriliyor. Ayaklarda vücuttaki her bir organla bağlantılı olan noktalar bulunuyor ve cihaz çalışmaya başladığında bu noktalardan hücre duvarları arasındaki biriken zehirli maddeler çıkmaya başlıyor. Seans boyunca zehirli maddeler (toksinler) bu noktalardan vücuttan suya atılıyor.

Suya bastırılan prob, düşük sıcaklıkta ozon üretmek için çok özel metal karışımından hazırlanıyor. Ozon son derece dengesiz madde olduğundan hemen parçalanıyor ve işlem sonucunda su ve negatif iyonlar oluşuyor. Uygulama iki aşamada gerçekleşiyor. İlk aşama, negatif iyonları vücuttan çıkarma şeklinde oluyor. İlk aşamada, negatif iyonlar, elektroforez sayesinde vücuttaki lenfosisteme sızıp toksinlerle ve atık maddelerle birleşiyor. Vücut sıvılarında toksinler pozitif elektrik yükü taşıyor ve gelen negatif iyonlar onları kendine çekerek yükünü pozitife çeviriyor ve suda erimesini sağlıyor.

İkinci aşamada ise lenften tüm toksinler çekiliyor. Mikroskobik büyüklüğünde olan tüm zararlı maddeler, ayak tabanında bulunan 20 binden fazla ter bezi sayesinde suya atılıyor.

Uygulama sırasında özel cihaz içine yerleştirilen ayakların bulunduğu su, toksinlerin bulunduğu bölgeye göre renk değiştiriyor.''

İyon ayak detoksunu kimler yaptırmalı?

Deveci'nin verdiği bilgiye göre, baş ağrısı, yorgunluk şikayeti olanların, kabızlık problemi ve sindirim bozuklukları çekenlerin yanı sıra iyon ayak detoksu yaptırması önerilen kişiler şöyle:

''Kaygı, sıkıntı, stres problemi olanlar, akne problemi olanlar, eklem ağrıları çekenler, bel sertliği ve sırt ağrıları çekenler, alkol, sigara, kafein gibi maddeleri tüketenler, sağlıksız ortamlarda çalışanlar (Endüstriyel kimyasalların bulunduğu ortamlar-kaynak-boya-tiner gibi), ağır metallere mağdur kalanlar, hormonlu ve katkılı gıdaları tüketenler, kimyasal ya da kozmetik maddeler kullananlar, hava kirliliğinin olduğu şehirlerde yaşayanlar, sağlık düzenini korumak isteyen herkes.''

Vücudunda elektronik veya mıknatıslı cihazları taşıyanların, açık yarası bulunanların, hamile ve emziren kadınların, 8 yaşından küçük çocukların, organ nakli ameliyatı geçirenlerin ve psikolojik tedavi görenlerin ise uygulamayı yaptırması tavsiye edilmiyor.

Prof. Dr. Muharrem İNAN

Hocam çocuk altı parmak ayakları siz muayene attınız metin sabancida rötken leri gönder sen ameliyat nekadar tutar yardımcı unutmuşsunuz bilgi verirse... devamı