Yüzücülere Özel Organik Saç BakımıYaz mevsimi yüzmenin ve havuz keyfinin çıkartıldığı zamandır.

Ancak bu durum saçlarınızın cansız ve mat görünmesine yol açabilir. Sudaki yabancı maddeler saçlarınızı saman gibi gösterip mısır püskülüne dönüştürebilir.

Yüzücülere özel organik saç bakımı oldukça etkilidir. Yıpranmış saçları onaracak pek çok bitkisel bakım bulunmaktadır.

Havuz suyuna cömertçe atılan klorün etkilerine karşı bir aktardan biraz volkan tozu alıp bundan bir macun yapmak denemeye değer.

Ancak bu macun kıvamının gerçekten kuvvetli olabilmesi için Hindistan cevizi yağı ile yapılması gerekir. Hazırladığınız bu macunu saçınıza sürüp saç derinizin malzemeleri emmesini bekleyin. Bu bekleme sürecinde macun kuruyacaktır ama bunun bir sakıncası yoktur.

Aslında, bu saçlarınız için daha da iyidir. Atmosferdeki kirlilik ile birlikte, saçlarda oluşan etkiler şipşak gerçekleşir. Saçlar beyazlaşsa da ölmez; dolayısıyla sonundan itibaren belli bir miktarda çaba göstererek gerekli canlandırma işlemlerinin yapılmasını ister.

Bakışları üzerine çeken biri olmak istiyorsanız, yüzücülere özel organik saç bakımı oldukça gereklidir. Yüzmek için suya girmeden önce bir saç yağı (yapışkan olmayanlarından) sürerseniz daha iyi olur.

Ancak, saç yağını saç derinize nüfuz ettirdiğinizden emin olun; böylece klorlu suyun saçlarınıza ve köklerine vereceği zarar en aza inecektir.

Unutmayın saç derisi çok hassastır. Dolayısıyla, yüzdükten sonra saçlarınızı yıkarken, nazik ve yumuşak bir şampuan kullanmalısınız. Zarar görmüş bir saç deriniz varsa, asla sağlıklı saçlara sahip olamazsınız.

Bunun arkasında yatan neden çok basit. Ağacın dikildiği toprağın biçimi iyi değilse, o ağaçtan ne olur? Ağaç kısa zamanda bozulacak; yaprakları cansız ve solgun gözükecektir.

Aynı şey saçlar için de geçerli. Saç derisini toprağın yerine koyun. Söylemeye lüzum yok ama sağlıklı saçlar kişinin kişiliğinin göstergesidir.

Saç bakımı ciddiye alınmalıdır, yoksa gururla dalgalandıracağınız saçlarınız kalmaz. Yoğurt saçların bir diğer hayat kurtarıcısıdır. Solgun saçlara uygulanan organik yoğurdun etkileri bir haftalık bir süre içerisinde bile mucizevi etkileri gösterecektir.

Yoğurt saç derinizi serinletmenin yanında şiddetli baş ağrılarınızı da hafifletecektir. Saç köklerine iyi gelen yoğurt kaymağının içindeki mayadır. Aslında maya kepeklenmeye karşı da iyi gelir.

Sonuç olarak yoğurdun hem tüketilmesi hem de saça sürülmesi faydalıdır. Eğer yoğurt beslenme şeklinizin sürekli bir üyesi ise bundan daha iyisi olamaz; çünkü bu sayede yoğurt her zaman elinizin altında kullanıma hazır bulunacaktır.

Op. Dr. Ebru ZÜLFİKAROĞLU

HOCAM BEN İŞİTME CİHAZI KULLANIYORUM BEN 3 HAFTALIK HAMİLEYİM HEMDE ÇALIŞIYORUM.15 GÜNDEN SONRA TEKRAR HASTANEYE GİDECEĞİM BEN BİR SORU SORMAK ÇOK İST... devamı