Siyah Renk Saç Boyasını Kuaföre Gitmeden Çıkartmanın YollarıYeni ayakkabılar aldıkça, saç rengimize de yeni bir renk vermek isteriz.

Siyah renkten sıkılıp farklı bir ton ve daha açık gölgeler denemek istediniz diyelim buyurun size siyah renk saç boyasını çıkartmaya yönelik birkaç öneri.

Siyah renk saç boyasını çıkartmanın, özellikle de kalıcı tip bir boya ise, meşakkatli olacağını aklınızda bulundurun. Saçlarınızın kendi kendine uzamasını beklemeniz şiddetle tavsiye edilir.

Ancak, şimdiden saldırıya geçmek istiyorsanız, o zaman aşağıdaki önerileri dikkate alın: Bir de yanında yeterli dozda sabra sahip olduğunuzdan emin olun yeter.

Civardaki güzellik salonu ya da kozmetik mağazasının yolunu tutun ve en güçlü arındırıcı şampuanı kapıp gelin. Bu tip şampuanlar inatçı saç boyaları ile başa çıkmak için ayrıca güçlendirilmiştir. Sonuç almak için şampuanı defalarca kullanmanız gerekebilir.

Bu ürünler oldukça güçlü dolayısıyla saçlarınızın dayanıklı ve güçlü kalmasını sağlamak için hemen ardından yüksek kalitede bir saç kremi kullandığınızdan emin olun.

Ayrıca yarım ölçü oksijenli su ile yarım ölçü şampuan ekleyerek saçlarınızın rengini açabilirsiniz.

Kendinizi bir nevi çılgın bir bilim adamı gibi hissediyorsanız, o zaman şunu da deneyebilirsiniz: Bikarbonat ile malt sirkesini karıştırıp macun kıvamına getirin. Yarattığınız bu macunu saçınıza tarak yardımıyla yedirin ve on ila on-beş dakika kadar bekletin. Saçınızı durulama suyunuz berraklaşana kadar yıkayın.

Saçlarınız tel tel ve sert olacaktır dolayısıyla saçlarınıza sirke ile son bir durulama yapmaktan çekinmeyin. Fazlasıyla ihtiyacınız olacak son nemlendirmeyi sağlamak için 6 yumurtanın çırpılıp karıştırılması ile hazırlayacağınız doğal saç kremini uygulayın.

Saçlarınız sonrasında üç ila beş ton daha açık renk olacaktır. Evet, yanlış okumadınız! Hoşunuza gitmeyen o siyahlar çok daha açık bir tona dönüşecek.  Ve bunların hepsi siz kuaföre gitmeden, cep yakıcı o masrafı yapmadan olacak.

Yine de tüm bunlarla beraber en iyisi işi profesyonellere bırakmak. Siyah saçların boyanması işini siyah saçlarınıza aklar düşürmeyecek usta ellere bırakmak en iyisi.

Uzm. Dr. Günnur ÖNARSLAN

Merhaba,dr.hanım ben 26 yaşındayım benim çok gür ve uzun sağlıklı saçlarım vardı,kesim yaptırdım kesimden sonra aşırı dökülmeye başladı ve gür olan sa... devamı