Vücudunuzdaki çukurlu ve portakal kabuğuna benzer kötü görüntüyü azaltıp, selülitlerinizden kurtulmak ve ipeksi pürüzsüz bir cilde kavuşmak için bu doğal yöntemleri deneyin;

Anti-oksidan yüklenin
Öğünlerinizde içinde fazla miktada anti-oksidan bulunan, acai çileği ve diğer meyveler, kırmızı ve turuncu meyveler, sebze ve turunçgiller gibi yiyecekleri tercih edin.  Anti-oksidanlar, cilde zarar veren ve selülit oluşumunu sağlayan faktörleri en aza indirebilmek için en güçlü silahınızdır. 

Yeşillenin
Yeşil çay içmek vücudunuzdaki çukurlu görüntüyü yok eder. Enerji harcanmasına, kilo vermeye ve sindirim sistemini düzenlemeye de oldukça faydası olan yeşil çayın, selülit oluşumunu da engelleyip, portakal kabuğu görüntülerini en aza indirgediği ortaya çıkmıştır. Günde üç bardak yeşil çay için.

Sağlıklı yağ kullanın
Kullandığınız doymuş yağları, balık yağı, keten tohumu ve fındık yağı gibi omega-3 içeren sağlıklı yağlar ile değiştirin. Bu yağlar kan akışını düzenlemeye yardımcı olur. Vücuttaki kan akışının düzensiz ve sağlıksız olması, vücudun besinleri cilt hücrelerine ulaştırma yeteneğini azaltarak, bir araya gelmelerine sebep olur. Cilt hücreleri bir araya geldiğinde ise selülit oluşumu meydana gelir.

Spor yapın
Düzenli yapılan spor hayat kurtarıcıdır. Spor, vücuttaki kalorileri yakarak kilo alımına engel olur, dolaşımı düzenler ve deri altındaki kas yapısını güçlendirerek selülit oluşumunu engeller. Spor aynı zamanda lenfatik drenaj seviyesini de yükselterek, hücrelerdeki toksinleri temizler. Eğer vücutta bulunan drenaj seviyesi güçsüz ve az ise, bu durum selülit oluşuna sebep olur.

Toksinleri kesin
Vücutta toksinlerin artması dermis tabakasını etkileyerek selülit formunun oluşmasına sebep olur. Toksin oluşumuna sebep olan tütün, alkol, kahve, şeker ve kimyasal katkılar gibi ürünleri kullanmayı azaltılarak veya bırakarak toksinlerden kurtulabilirsiniz.

Su için
Su vücuttaki yağları yakarak idrar ile dışarı atmaya yarar. Yakılan yağlar selülit oluşumunu engeller. Bu yüzden her gün 2 litre su için.

Otlardan faydalanın
Otları kullanmayı deneyin. Örneğin, karahindiba yaprağı çayı, vücuttaki sıvıyı dışarı atarak, toksinlerden kurtulmanıza yardımcı olur. Ayrıca karahindibanın yapraklarını salatanıza koyarak da aynı etkiyi yaratabilirsiniz.

Cilt bakımı yapın
Cildimize yapılan bazı tedaviler, örneğin, haftada iki kez selülitli bölgeye kahve sürüp ovalamak, selülitleri azaltmaya yardımcı olur. Önce duşta vücudunuzu ıslatın. Sonra suyu kapatarak kahve granülleri ile çukurlu bölgeleri birkaç dakika boyunca ovalayın ve durulayın.

Dyt. Sanem APA

15 yaşındayım boyum 1.64 kilom 60 sizce kilom normal mi? bacaklardaki selülit çıkması doğal mı , doktora gitmelimiyim, nasıl kurtulabilirim?... devamı