Yıl Sonu Balonuzda En Güzel Nasıl Görünebilirsiniz

Yıl Sonu Balonuzda En Güzel Nasıl Görünebilirsiniz

Yıl sonu balosuna hazırlanırken göz önünde bulundurmanız gereken birçok nokta vardır. Eğer balo partneriniz hazırsa, şimdi tüm düşünmeniz gereken kendiniz.

Baloda giyeceğiniz elbise büyük ihtimalle aşık olduğunuz ve mağazada bırakmaya kıyamayacağınız elbise olacaktır.

Ardından seçtiğiniz saç stili elbisenizin görüntüsünü güzelleştirecek veya sizin için uygun olduğunu düşündüğünüz bir stil olacaktır.

Geriye makyajınız kalıyor. Bazı durumlarda makyajınızı az uygulamak daha iyi olacaktır.

Kendi tırnaklarınızı boyamaya kalkışmayın. Bu işi profesyonellere bırakın; fakat tırnaklarınızı bir gün önceden yaptırın. Uzun tırnaklara kendinizi kaptırmayın. Bu tırnaklar kullanışlı değildir ve bu büyük günde risk almaya değmez. Elbisenizin rengine uygun bir oje tercih edin. Eğer şüphede kalırsanız Fransız manikürünü tercih edin.    

Göz makyajınızla ilgili kilit nokta elbisenize uyum sağlamasıdır. Aşırı makyajdan kaçının; çünkü aşırı makyaj ucuz duracaktır ve sanki bir şey saklamaya çalışıyormuşsunuz hissi verecektir.

Temel kural yan gözleri ya da dudakları ön plana çıkarmaktır. İkisini birden öne çıkarmaya çalışmayın. Pastel tonlarda bir elbise aşırı makyajla güzel durmayacaktır ve uyuşmayacaktır.

Aynı şekilde siyah veya koyu bir elbise için koyu dumanlı bir göz makyajı güzel duracaktır; buna karşın dudaklarda doğal renkler kullanmaya dikkat edin. Aksi takdirde bir cadıya benzeyebilirsiniz. Kıyafetinize güvenin. Kesinlikle daha önce kullanmadığınız takma kirpikleri denemeyin. Yoksa belaya davetiye çıkarırsınız.