Baştan Çıkarıcı Gözler

Baştan Çıkarıcı Gözler

Birçok kadın, yüzünde güzel olduğunu düşündüğü bazı yerleri daha da güzelleştirmek için makyaj yapar. Gözler, gücü, hassasiyeti ve cinsel cazibeyi yansıttığı için yüzün en etkili bölümlerinden biridir.

Buğulu göz görüntüsü özellikle büyüleyicidir. Ancak, o alımlı görüntüye sahip olmak için makyajın nasıl uygulanacağını çok az kadın bilir.

Bazı Öneriler

Göz kapaklarına herhangi bir şey sürmeden önce, altta krem kapatıcı kullanın. Daha sonra siyah, gri ya da yeşil bir göz kalemiyle üst kirpik çizgisinin iç kısmından dışa doğru bir çizgi çekin.

Aynı şeyi alt kirpiklere de uygulayın ve alt kirpiklerin arasını, göz kalemiyle noktalar koyarak doldurun. Daha sonra kulak temizleme çubuğuyla göz kalemini dağıtarak buğulu bir görünüm elde edin.

Ardından, gri, kahverengi ya da koyu yeşil renkte toz göz farını, göz kapağının üstüne göz kıvrımına kadar sürün. Farı, gözün dış kısmına doğru hafifçe yukarı ve dışa doğru sürmeye çalışın. Ama aşırıya kaçmayın.

Son olarak, açık bej ya da fil dişi gibi daha nötr tonlarda açık renkli bir göz farı seçin ve bunu, kaşın hemen altındaki bölgeye sürün. Gözleri daha fazla vurgulamak için kirpiklere iki kat siyah rimel sürün.

Unutmayın, özellikle makyaj yapmada deneyimsizseniz, bunu tam istenilen şekilde uygulamak biraz zaman alabilir. Bu yüzden sabırlı olun ve mükemmeli bulmak için, özellikle cilt tonunuza uygun, değişik göz farı ve göz kalemi renklerini deneyin.