Nedir

 

Her gün evden çıkarken güzel ve harika görünmek her kadının hayalidir; kozmetik ürünler sayesinde yüzünüzdeki özellikleri güzelleştirebilir, kıyafetinizle uyum sağlayabilirsiniz.

Mineral makyaj

Mineral makyaj son birkaç yıldır güzellik dünyasında en son trend haline geldi ve birçok kozmetik firması raflarına yeni mineral makyaj ürünlerini ekledi.

Steril ve toz haline getirilmiş minerallerle hazırlanan ve çeşitli doğal inorganik renklerle birleştirilen mineral makyaj ürünleri doğal ve cilt bakımı özellikleri nedeniyle birçok kadın tarafından tercih ediliyor.

Buna rağmen, birçok kadın mineral makyaj kullanmaktan çekinir ve geleneksel kozmetik ürünlerini kullanmaya devam eder. Mineral makyaj ürünlerinin faydaları ve tercih nedenleri oldukça fazladır:

Tercih Nedenleri

 

Mineral makyajı tercih etmeniz için nedenler

Neden 1: Mineral makyaj ürünleri sağlıklıdır.

Daha önce de belirtildiği gibi, mineral makyaj ürünleri iddia edildiği gibi doğaldır. Size doğal bir his ve görünüş kazandırmasının yanı sıra mineral kozmetik ürünleri parfümler ve cildiniz için zararlı olabilecek diğer maddeler gibi sentetikleri etkili bir şekilde yok eder.

Mineral makyaj ürünleri ciltteki doğal yağlara yapışır ve gözeneklerinizi tıkamaz. Bu nedenle mineral makyaj ürünleri cildiniz için güvenli ürünlerdir.

Neden 2: Mineral makyaj ürünleri iltihap sökücü özelliğe sahiptir.

İltihap sökücü etkisi, içerdiği çinko oksit ve titanyum oksit sayesinde mineral makyaj ürünleri cildinizin pürüzsüz ve doğal görünmesini sağlar. Mineral makyaj ürünlerini saatlerce yüzünüzde bırakmanıza karşın bu ürünler cildinizde kırışıklık etkisi yaratmaz.

Neden 3: Mineral makyaj ürünleri çok amaçlıdır.

Geleneksel makyaj ürünleriyle karşılaştırıldığında, mineral makyaj ürünleri çok amaçlı kullanılabilir. İsterseniz mükemmel sıvı fondöten kıvamını yakalamak için mineral fondötenleri kremler, cilt nemlendiricileri, hatta suyla birleştirebilirsiniz.

Neden 4: Mineral makyaj ürünleri sabit bir raf ömrüne sahiptir.

Mineral makyaj ürünlerini hasar görmeleri halinde atılıp atılmamaları konusunda endişe duymadan kozmetik veya makyaj ürünlerinizin arasına gönül rahatlığıyla ekleyebilirsiniz.

Etkisiz ve sade olan saf mineral makyaj ürünlerinin uzun ve sabit bir raf ömrü vardır. Mineral makyaj ürünleri hiçbir organik madde içermediğinden bu ürünlerde bakterilerin barınma imkanı yoktur.

Neden 5: Mineral makyaj uzun süreli etki sağlar.

Mineral makyaj ürünlerinin sadece sabit bir raf ömrü yoktur; bu ürünler aynı zamanda cildiniz üzerinde uzun süreli etki sağlar. Mineral makyaj ürünleri uzun süreli etki sağlar ve az miktarda kullanılan mineral bir makyaj ürünü dahi size doğallık hissi vererek uzun süre etkisini koruyabilir.

Neden 6: Mineral makyaj cildinizi güneşten korur.

Mineral makyaj ürünlerinin üretiminde kullanılan malzemelerin içerisinde güneşe karşı koruma sağlayan doğal elementler bulunur. Bununla birlikte sadece bu ürünlerin cildinizi zararlı UV ışınlarına karşı korumada yeterli olmadığını unutmayın.

Uzm. Dr. Günnur ÖNARSLAN

Sayın Dr. Günnur Önarslan, Göz kapağımda her iki gözde olmak üzere kızarıklık, kaşıntı,pullanma ve göz kapağı şişmesi var. Göz kapağımın iç kısmında ... devamı