Daha genç görünmek ve kırışıksız bir cilde sahip olmak isteyen herkes için Termaj Thermacool bir nimet olabilir. Bu basit ve müdahalesiz işlemin sonuçları hemen görülebilir. Bu işlem, yaşlanma belirtilerini azaltır.

Yaş, beslenme tarzı, güneşin verdiği zarar, sigara içmek ve kirlilik gibi nedenlerle kolajenin parçalanması ve azalması, cildin sarkmasına ve yaşlanma belirtilerinin ortaya çıkmasına neden olur.

Thermacool işlemi, vakanın durumuna bağlı olarak en az 30 dakika sürer ve doksan dakikaya kadar uzayabilir. Bu işlem size 2000-3000 TL’ye mal olabilir.

Radyofrekans enerjisi, cilt yüzeyinin hemen altındaki kolajene ulaşır. Bu işlem, kesi enjeksiyon ya da ameliyat yapılmadan uygulanır.

Hastanın daha rahat olması ve cildin korunması için işlem sırasında serinletici bir sprey kullanılır. Ağrıyı azaltmak için hastaya ağrı kesici verilebilir.

Bu işlem, kolajen üretimini harekete geçirir. Bu durum birkaç ay boyunca devam edebilir. Kolajen, çizgi ve kırışıklıkları doldurur ve yavaş yavaş cilde daha pürüzsüz bir görünüm verir. Bazı şanslı insanlarda işlemin sonuçları üç hafta içinde görülmeye başlayabilir. Kişi, uygulamanın hemen ardından normal aktivitelere dönebilir.

Geçici kızarıklık, hafif tahriş ya da çene ağrısı gibi küçük yan etkiler olabilir. Bu işlem ve riskleri hakkında daha fazla bilgi edinmek için bir uzmana danışın.

Op. Dr. Sinan GÖKER

Selam, Laser operasyonundan kısa bir süre önce yüze uygulanan botox işlemi sıkıntı yaratır mı? Teşekkürler... devamı