Yüzünüz için hiçbir cerrahi müdahale istemiyorsanız, cerrahi müdahaleler kadar etkili olan ve yüz tedavilerinde kullanılan en yaygın uygulamalara bir göz atın. 

Birçok dermatolog hangi işlemin en iyisi olduğuna dair tartışır. Yine de bu alanda en yaygın kullanılan işlemler yüz filtreleriyle uygulanan işlemdir. En çok kullanılan filtreler Restylane, Juvederm, Perlane and Radiesse’dir.

Bu filtrelerden ilk üçü hiyalüronik asit filtreleri prensiplerine bağlı işler. Bunlar doğal şeker bileşenini temsil eder ve cildine daha fazla hacim kazandırmak isteyen kişiler için mükemmel bir tercihtir.   

Bu yöntemler cildinizdeki kırışıklıkları tabii ki düzleştirir. Bu işlemleri kullanmanın avantajı güvenli sayılmalarıdır. Filtre işlemlerinin etkileri en az altı ay sürer ve iğnelerin ardından şişlikler 7 gün içerisinde iner.

Diğer taraftan Radiesse Avrupa’da oldukça yaygın olarak kullanılan işlemlerden birisidir. Bu işlem Avrupa’da 1996 yılından beri uygulanmaktadır. Radiesse işlemlerinin avantajı insan vücudundan elde edilen, dişlerimiz ve kemiklerimizde bulunabilen bir madde olan kalsiyum hidroksiapatit içermesidir. Bu iğneler alerjik reaksiyonlara genelde neden olmaz ve iğneden önce test yaptırmaya gerek yoktur.  

Dr. Emel GÖKMEN

Hocam merhaba, ben 18 yaşındayım. Yaklaşık 8 aylıkken anne karnında bıngıldağım kapandığı için bir ameliyat geçirdim. Şimdilerde kafamda bir şişlik ol... devamı