Evde Buhar Banyosu

Evde Buhar Banyosu

Ev yapımı deyimi artık kalitenin bir simgesi haline gelmiştir. Bu yüzden, yüzünüz için buhar banyosunu evde hazırlayın. Bu kolay ve basittir. Buhar banyosunun sağlıklı etkisini elde etmek için ilk olarak özel bitkilere ihtiyacınız olacaktır.

Evde hazırlayacağınız buhar banyosu için uygun bitkiler, okaliptüs, rezene, kekik, sığır kuyruğu ve kara kafes otudur. Bu otların bu tür uygulamalardaki etkinliği kanıtlanmıştır. Ayrıca bunlar solunum rahatlığı için de faydalıdır.

Buharın içe çekilmesi, akciğerler için de çok faydalıdır; buhar banyosu, cildinizi ve solunum sisteminizi iyileştirir. İlk önce bu bitkileri sıcak suyla dolu bir kaba koyun ve en fazla 5 dakika kaynatın.

Daha sonra bu sıvıyı lavaboya ya da cam bir kaba dökün. Cildinizi yumuşatmak için bitkisel yağ kullanmak isterseniz, birkaç damla yağı bu sıvıya katın. Saçlarınızın yüzünüze gelmesini önlemek için başınıza bir saç bandı takın.

Başınızı suyun30 cmyukarısında tutmaya çalışın ve kafanızı bir havluyla örtün. Gözlerinizi kapayın ve buharı derin ve yavaş bir şekilde içinize çekin. Çok fazla yaklaşmaktan kaçının. Çünkü cildiniz yanabilir ya da tahriş olabilir. Bu şekilde 10 dakika kalın ve ardından yüzünüzü bir tonikle temizleyin.