Cilt, vücudun en açıkta kalan yeridir. Bu yüzden, genel sağlığı korumak için cilde özen göstermek önemlidir.

Vücudun en dikkat çekici kısımlarından biri yüzdür. Piyasada, kendinizi harika hissetmenizi sağlayacak birçok cilt bakımı ürünü vardır.

Piyasada birçok ürün olduğu için, cilt tipinize uygun cilt bakım ürününü bulmak zordur.

Bu yüzden, doğru cilt bakım ürününü seçerken özellikle dikkatli olmalısınız.

Herhangi bir cilt bakımı ürününü satın almadan önce, cilt tipinizi bilmeniz gerekir. Aynı zamanda, cildinize tazelik ve ışıltı veren ürünü seçmelisiniz.

İyi bir cilt bakımı ürünü, hafif bir yüz temizleyicisi (suda çözünen zeytinyağı) içermelidir.

Suda çözünen zeytinyağı, nemlendiricinin emilmesini kolaylaştırır. Ayrıca cildi kirden arındırır ve kendinizi canlı hissetmenizi sağlar.

Diğer taraftan, cilt bakım setinde kırışıklık karşıtı bir krem bulunmalıdır; çünkü bu, yaşlanmayla ve kırışıklıklarla mücadelede yardımcı olacaktır.

Yüz “peeling”i, en iyi cilt bakım ürünlerinden biridir. Bu ürün, yeni hücre oluşumunu harekete geçiren özel maddeler içerir. Bunu cildinize sürün ve yaklaşık 10 dakika bekleyin.

Dairesel hareketlerle yüzünüze masaj yapın ve yüzünüzü soğuk suyla temizleyin. Bu ürünü haftada bir kez kullanın. Cildinizin daha pürüzsüz ve güzel olduğunu göreceksiniz.

Eğer akne problemi yaşıyorsanız, akne karşıtı ürünler ve akne temizleyiciler üreten birçok firma vardır.

Güneş kremi içeren akne karşıtı losyon, gece losyonu, granüllü yüz temizleyicisi, leke giderici yüz temizleyicisi, siyah noktalara karşı krem, akneyle mücadele için kullanabileceğiniz cilt bakımı ürünlerinden bazılarıdır.

Doğru cilt bakım ürününü seçmeye dikkat edin. Çünkü ürün, cildinizi kurutmamalı ya da çok yağlandırmamalıdır.

Eğer cildinize doğru şekilde bakmazsanız, hiçbir cilt bakımı ürünü cildinizin göz alıcı olmasını sağlayamaz. Sağlıklı cilt için, cilt bakımı ürünlerini kullanmanın yanısıra bazı tavsiyelere uymanız gerekir:

  • Dengeli beslenin
  • Her gece 7-8 saat uyuyun
  • Düzenli olarak egzersiz yapın
  • Her gün 6-8 bardak su için
  • Güneşe çıkmayın
  • Haftada iki kere peeling yapın
  • Aşırı rüzgar ve aşırı soğuktan kaçının.

Kendi cildinize uygun cilt bakım ürününü bulana kadar farklı ürünleri denemeye devam edin.

Yüz temizleyicisi, nemlendirici, tonik vs gibi ürünlerde aynı firmanın markalarını kullanmak iyidir. Çünkü bu firmalar, cilt bakımı ürünlerinde aynı formülü kullanır.

Cildinizi temizleyerek, nemlendirerek ve cildinize doğru bir şekilde bakarak yüzünüzün sağlıklı ve güzel görünmesini sağlayın. Cildinizin göz alıcı ve ışıltılı olmasını sağlayacak en iyi cilt bakım ürününü seçin. Cildinizin sağlıklı ve ışıltılı olmasını sağlamak genç görünmenin temel yoludur.

Op. Dr. Ebru ZÜLFİKAROĞLU

HOCAM BEN İŞİTME CİHAZI KULLANIYORUM BEN 3 HAFTALIK HAMİLEYİM HEMDE ÇALIŞIYORUM.15 GÜNDEN SONRA TEKRAR HASTANEYE GİDECEĞİM BEN BİR SORU SORMAK ÇOK İST... devamı