Mutfağınızdaki Doğal Malzemelerle Hazırlayabileceğiniz Yüz Maskeleri

Mutfağınızdaki Doğal Malzemelerle Hazırlayabileceğiniz Yüz Maskeleri

Doğa, cildinizi güzelleştirmek için birçok doğal ürün armağan etmiştir.

Genellikle, cildinizi güzelleştirmek için herhangi bir ürün almanıza gerek yoktur. Çünkü bunların bazıları mutfağınızda bulunabilir.

Doğal bir cilt bakımı ürünü, güzel olmanızı sağlayarak, cildinizi temizleyip canlandırarak doğasında varolan harika nitelikleri ortaya çıkarır.

Mutfağınızda mevcut olan doğal cilt bakımı ürünleriyle bir yüz maskesi hazırlamak, cildinizi güzelleştirmek için iyi bir yöntemdir.

Güzel sonuçlar elde etmek için, yüz maskesini haftada en az bir kere uygulayın ve yüzünüzü önce ılık, sonra soğuk suyla yıkayın. Maskenin olumlu etkilerini kısa sürede farkedebilirsiniz.

Doğal Cilt Bakım Ürünleriyle Yüz Maskeleri Hazırlayın

Yumurta maskesi:

Doğal bir cilt bakım ürünü olan yumurta, cildinizi canlandırmak için mükemmel bir malzemedir. Yumurtayla yapılan yüz maskesi cildi sıkılaştırır ve kırışıklıkları azaltır. Pürüzsüz hale gelene kadar bir yumurtayı çırpın.

Maskeyi bütün yüzünüze uygulayın ve 20 dakika bekledikten sonra yüzünüzü yıkayın. Yumurtanın iç kabuğundaki zar, akneler için faydalıdır. Bunu cildinize uygulayın ve akne görüntüsünün azalması için otuz dakika bekleyin.

Bal Maskesi:

Bu maskeyi hazırlamak çok kolaydır. Doğal bir cilt bakım ürünü olan bal, antibakteriyel etkiye sahiptir. Bu maske için balın akıcı olması gereklidir. Bu yüzden, istenen kıvam için, balı bir kavanozun içine koyun ve bu kavanozu ılık suyun altında tutun. Ama çok sıcak olmamasına dikkat edin. Balın ılık ve akıcı olması gerekir.

Bu maskeyi hassas bir cilde bile uygulayabilirsiniz. Maskeyi bütün yüze sürün ve birkaç dakika bekleyin. Yüzünüz çekiliyormuş gibi hissetmeye başlayacaksınız. Yüzünüzü önce ılık suyla durulayın, sonra soğuk suyla yıkayın.

Mutfak malzemeleriyle akne maskesi:

Akneyi kontrol altına almak için, mutfağınızda bulunan doğal cilt bakımı ürünlerini kullanarak bir maske hazırlayabilirsiniz. Bunun için yarım fincan süzme domates püresi ile süt tozundan oluşan bir lapa yapın.

Bu karışımı pürüzsüz hale gelene kadar karıştırın. Daha sonra bu lapayı bütün yüzünüze sürün ve yirmi dakika kurumasını bekleyin. Sadece ılık suyla yıkayın. Domates yerine, havuç, muz ya da salatalık kullanabilirsiniz.

Çilek alfa hidroksi maskesi:

Doğal bir cilt bakım ürünü olan çilek, cildinizi düzeltmeye yardımcı olur. 4-5 çileği yoğun bir lapa haline getirin. Bunu yüzünüze sürün ve yaklaşık yirmi dakika bekleyin. Yüzünüzü önce ılık, sonra soğuk suyla durulayın. Bu maske hassas cilde uygun değildir.

Mayonez kullanılarak yapılan bir yüz maskesi, ciltteki sertliğin yumuşamasına yardımcı olur. Ama sadece hafif bir tabaka sürün ve 15 dakika bekleyin. Daha sonra yüzünüzü yıkayın. Etkili, ucuz ve hemen yapabileceğiniz yüz maskeleri mutfağınızdaki doğal cilt bakımı ürünleriyle kolayca hazırlanabilir.