Makyaj Tüyoları

Güzel ve bakımlı görünmek istemeyen kadın yoktur önergesini çürütecek fikri olan? Sanırım hepimiz bu konuda hemfikiriz ve hayatımızdaki temel ihtiyaçlar listesinde kozmetik ürünlerin de yer aldığını kabul ediyoruz. Kusurları örten, hatları belirginleştiren, dolgunlaştıran, incelten birçok yöntemle büyüleyici bir görünüm elde etmek artık hiç de zor değil. Talebe paralel olarak hızlı bir şekilde değişen ve gelişen makyaj trendleri  ‘’çirkin kadın yoktur, makyaj yapmayı bilmeyen kadın vardır’’ gibi bir söylemle kadınları bu işin sırlarını öğrenmeye davet ediyor. Sizler için araştırıp makyajın belki de en önemli parçası olan göz makyajı için çeşitli tüyolar yazdık.

Dumanlı Gözler

Son yıllarda oldukça popüler olan dumanlı göz makyajı geleneksel tarifinden uzaklaşıyor, yeni trend gri ve siyah tonlarındaki farları mor ve pembe tonlarını içeren farlarla desteklemek. Uygulama kısmı ise çok basit koyu tonları göz kapağınızın alt kısmına, açık tonları ise üst kısmına sürerek oldukça etkileyici bir görünüm kazanabilirsiniz.

Işıldayan Gözler

Kış aylarının kapalı, soğuk ve yağmurlu geçen günlerinde göz kapaklarına ışıltı vermek oldukça güzel bir fikir ancak siz bu kış ışıltı vermesi için altın ve kahve tonlarındaki farlarınızı ve göz kalemlerinizi metalik renklerle de harmanlayarak son derece seksi bir görünüm yakalayabilirsiniz.

Eyeliner Etkisi

Kökeni Antik Mısıra dayanan eyeliner oldukça eski bir makyaj yöntem olmasına rağmen tahtını kimseye bırakmıyor. Her sezon farklı yorumlarla geri gelen eyeliner için ister fütüristik ister geleneksel şekiller tercih edin, her zaman için bir kadınının gözleri eyelinerla çok daha etkileyici görünüyor. Bizim tavsiyemiz her zaman için geleneksel ancak tercih tabii ki sizin!

Takma Kirpik

Sık ve dolgun görünen kirpikler için doğru maskarayı bulamadıysanız takma kirpiklerle hayal ettiğiniz görünüme kavuşabilirsiniz. Kısa ve uzun süreli olmak üzere farklı alternatifleri olan takma kirpiklerle gece şık bir davette göz kamaştırabilirsiniz.

Doğru Kaş Şekli

Yüz tipinize uygun kaş şeklini bulmak oldukça önemlidir. Bu yüzden kalın kaş her kadına yakışır veya ince kaş geri döndü diye kaşlarınızı inceltmek doğru bir harekete değildir. Bir kaş uzmanından destek alarak yüz tipinize uygun kaş şeklinizi yaratmanız bakışlarınızı çok daha etkileyici hale getirecektir.

Uzm. Dr. Günnur ÖNARSLAN

Sayın Dr. Günnur Önarslan, Göz kapağımda her iki gözde olmak üzere kızarıklık, kaşıntı,pullanma ve göz kapağı şişmesi var. Göz kapağımın iç kısmında ... devamı