Eğilme Hareketi

Öncelikle ayaklarınızı paralel bir şekilde açın ve öne doğru eğilerek ellerinizle ayak bileklerinizin arkasını tutun. Çeneniz dizlerinizin arasında ve üzerinde kalacak şekilde arka bacaklarınızdaki kasların gerildiğini hissedin. Bu hareketi derin ve yavaş nefesler alarak 5 kez tekrarlayın.

Sandalye Pozisyonu

Bacaklarınızla 90 derece oluşturacak şekilde adeta bir sandalyeye oturur gibi yaparak kollarınızı oturup kalkarken birleştirin. Derin nefesler alarak 3 kere tekrarlayın.

Kartal Duruşu

Olduğunuz yerde hafif eğilerek tek bacağınızı diğer bacağınıza dolayın ve kolunuzu diğer kolunuza çapraz bir şekilde dolayarak ellerinizi 5 parmağınız birbirine değecek şekilde kapatın. Bu şekilde derin ve yavaş nefesler alarak yukarı doğru hafif bir şekilde inip kalkın.

Savaşçı Duruşu

Vücudunuzu yere paralel bir şekilde eğin ve sol ayağınız yere basarken sağ ayağınızı bu paralellikte uzatın. Kollarınızı arkaya doğru gerin ve sağ ayağınızı indirip kaldırın daha sonra sol ayağınız için aynı hareketi tekrarlayın ve derin nefesler eşliğinde yapmayı unutmayın.

Köprü Duruşu

Matın üzerine yatarak gövdeniz sabit kalacak şekilde hafif bir şekilde poponuzu kaldırın ve kollarınızı altında birleştirin ellerinize değmeyecek şekilde derin nefesler alarak eğilip kalkın.

Dyt. Sanem APA

15 yaşındayım boyum 1.64 kilom 60 sizce kilom normal mi? bacaklardaki selülit çıkması doğal mı , doktora gitmelimiyim, nasıl kurtulabilirim?... devamı