Kelebekler, yüzyıllardır insanoğlunu büyülemiş olan zarif ve narin yaratıklardır. Bu aşk sembolünü bir düğün teması olarak kullanmak, nikah töreninin unutulmaz olmasını sağlamanın en iyi yollarından biridir. Kelebek temalı bir düğün, en güzel düğün temalarından biridir ve bu temayla birçok yaratıcı şey yapılabilir. Kelebek temalı bir düğün yapmayı mı düşünüyorsunuz? O zaman aşağıdaki fikirlere bir göz atın.

Kelebek Temalı Düğün Davetiyeleri

Temalı bir düğün planlıyorsanız, düğün temasını yansıtan davetiyeler hazırlayabilirsiniz. Kelebek temalı zarif ve güzel davetiyeler hazırlayabilirsiniz. Bunları, düğün davetiyeleri satan bir mağazadan sipariş edebilir ya da eğer yeterli zamanınız varsa kendiniz hazırlayabilirsiniz. Değişik web sitelerinden bedava davetiye şablonları yükleyip bunları kelebek temalı düğün davetiyeleri hazırlamak için kullanabilirsiniz. Bu davetiyelerde düğünle ilişki kurabilecek kelebeklerle ilgili alıntılar kullanabilirsiniz. Örneğin Jeffrey Glassberg’in şu alıntısını kullanabilirsiniz: “Güzel ve zarif, çeşitli ve büyüleyici, küçük ama ulaşılabilir, kelebekler size hayatın neşeli tarafını gösterir. Herkes biraz neşeyi hak eder.” Şimdi kelebek temalı düğün için dekorasyon fikirlerine göz atalım.

Kelebek Temalı Düğün Süslemeleri

Kelebek temasını düğün süslemelerinde kullanmak oldukça kolaydır. Kartlıklar, masa üstleri, iskemle örtüleri ve masalardaki orta süsleri dahil bütün masa dekorasyonlarında kelebek teması kullanılabilir. Çiçekleri ve yapay kelebekleri birlikte kullanarak güzel masa süsleri hazırlayabilirsiniz.  Eğer sabit olmayan süsler hazırlamak istiyorsanız, kelebek şeklinde mumlar ve kelebekli konfetilerden faydalanabilirsiniz. Masa süsü olarak uzun mumlar da kullanılabilir ve bunlar, saten kurdelelerle sarılabilir. Bunların üstüneyse kelebek süslemeleri yerleştirebilirsiniz. Bu mumları kelebek motifli şamdanlara koyabilir ve başka aksesuarlar da kullanabilirsiniz.  Masa üstlerinde ve iskemle örtülerinde kelebekli tasarımlar olabilir. Misafirlerin isimleri yazan kartlıkların üstünde bile kelebek ve çiçek desenleri olabilir. Bu aksesuarların renklerinin birbirine uymasına dikkat edin. Düğün pastasının üstündeki süslemelerde de kelebekler kullanılabilir.

Kelebek Temalı Düğün Hediyeleri

Kelebek temalı düğünle ilgili genel görünümü tamamlamak için, konuklara düğün temasına uyan küçük hediyeler verebilirsiniz. Kelebek şeklinde anahtarlıklar, kitap ayraçları, kelebek tasarımlı şamdanlar, resim çerçeveleri, kartlıklar, kelebek şeklinde şarap tıpası, vb konuklarınıza sunabileceğiniz düğün hediyelerindendir. El yapımı hediyeler bile, el sanatları mağazalarında kolayca bulunabilen minyatür kelebeklerle süslenebilir. Ayrıca kelebek şeklinde kurabiyeler yapıp, bunları dantel kumaşlara sarabilir ya da dekoratif kutulara yerleştirebilirsiniz. Aynı şekilde, kelebek şeklinde çikolatalar da hediye edebilirsiniz.

Kelebek Temalı Düğün Kıyafeti

Sıra, kelebek temalı düğüne uygun bir düğün kıyafeti seçmeye geldiğinde, hem gelin hem de damat için kelebek tasarımlı güzel düğün kıyafetleri tercih edebilirsiniz. Gelin ve nedimeler küçük kelebek motiflerinin bulunduğu kıyafetler giyebilir ya da giysilerine kelebek şeklinde aplikeler dikebilirler. Bu aplikeler elbisenin kollarına ya da yakasına iliştirilebilir. Saçlardaki süslemeler için kumaştan yapılmış küçük kelebekler kullanılabilir.

Kelebek temalı bir düğünde, canlı kelebekler kullanılması gerekmez. Düğün dekorasyonu için süslemeler ve başka el işi malzemeleri kullanabilirsiniz. Kelebek temalı düğün için bazı fikirler ve öneriler okudunuz. Umarız bu makale sizin için faydalı olur. İyi şanslar!

Doç. Dr. Taylan Oksay

merhabalar hocam ben daha evlenmemiş ve evliliğime 3 hafta kalan bir gencim . aşırı cinsel istekğim var. sevgilimi görünce sesini duyunca elini tutunc... devamı