Sonbahar yaklaşırken tüm makyaj kitini dışarıya çıkarmanın zamanı geldi. Bu sonbahar ateşli görünüşünüzü öne çıkarmak için iddialı şeyler tercih edin.

Bu mevsimin tatlarından elektrik etkili zengin renkleri deneyin. Açık mücevher tonları aşırıya kaçmadan günlük kıyafetlerinize canlılık katabilir.

Mücevher tonlarındaki makyaj ofis kıyafetlerinize dahi cazibe katabilir. Canlı renklerdeki dudaklar ve göz kapaklarınıza uygulayacağınız hafif açık tonlardaki göz farı oldukça büyük farklar yaratabilir.     

Mücevher tonlarındaki kıyafetler fazla parlak olabilir; fakat uygun tonlarda yapılan bir mücevher tonlarda makyajla güzel görünecektir.

Göz makyajı görünüşünüzü güzelleştirebilir veya mahvedebilir. Doğru renkler ve doğru bir şekilde uygulanan makyaj büyük değişiklikler yaratabilir.

Bu sonbaharda kendinize yeni bir görüntü kazandırmak ve aynı zamanda insanların dönüp size bakmalarını sağlamak için farklı görünüşleri seçebilirsiniz. En son moda hayvan motifleriyle birlikte bronz tonların yanı sıra kedi gözlerini, hatta Retro bir görünüşü deneyebilirsiniz.

Yeni “krem pudra karışımı göz kalemi”yle bazı basit teknikleri deneyebilirsiniz. Tüm ihtiyacınız, detaylı bir fırça ve kamuflaj fırçası. Bu üründeki farklı tonlar her defasında farklı bir görüntü yakalamanızı sağlayabilir.

Yukarıda belirtilen tonlar kedi gözü şeklinde uygulanan göz kalemleri ve güçlü dudaklarla size benzeşiz bir görünüş kazandırabilir.

Bronz tonlardaki kitler hayvan desenli elbise ve aksesuarlarla birlikte kullanılabilir.

Bronz vahşi görüntünüzü tamamlayacaktır. Daha entelektüel bir görünüş için göz farınıza kanat şekli verebilirsiniz. Eğer daha seksi bir görüntü elde etmek istiyorsanız göz farını göz kenarına doğru çizgi haline getirin.

Bu sonbaharda mavi göz farı tekrar moda oluyor. 60’lı yıllarda herkes tarafından kullanılan bu renk farlar geçtiğimiz yıllarda tabu haline gelmişti. Şimdiyse mavi farlar tekrar moda

Mavinin doğru bir tonu görünüşünüzü geliştirmek için gereklidir. Mavi bir göz farı seçerken cilt tonunuzu göz önünde bulundurun.

Deniz yeşili gibi altın sarısı noktalı mavi koyu tenli kişiler için uygundur ve Cezayir menekşesi ve kobalt gibi daha soğuk renkler daha soluk tenli kişiler için uygundur. Göz farı renginizi seçin ve göz kapaklarınıza biraz parıltı uygulayarak mükemmelliği yakalayın.

Deneyimleyebileceğiniz diğer bir nokta tırnak renklerinizdir. Canlı mücevher tonlarını seçerek kıyafetlerinize çekicilik katabilirsiniz.   

Mücevher tonları ve zengin renkler bu sonbaharda seçmeniz gereken trendler arasında yer alıyor. Bu tonlar sadece güzel görünmekle kalmıyor aynı zamanda en son moda hayvan desenleriyle birleştirildiğinde büyüleyici bir görüntü ortaya çıkarıyor.

Uzm. Dr. Günnur ÖNARSLAN

Sayın Dr. Günnur Önarslan, Göz kapağımda her iki gözde olmak üzere kızarıklık, kaşıntı,pullanma ve göz kapağı şişmesi var. Göz kapağımın iç kısmında ... devamı