Öneriler

Kış makyajı bir şekilde ilkbahar makyajından farklı uygulanır.

Koyu kahverengi veya gri tonları gibi kış aylarında kullanmış olduğunuz koyu renkleri kullanmak istemeyebilirsiniz.

İlkbahar yenilenme zamanıdır, bahar aylarında makyajınızın görünüşünü ve kullandığınız renkleri değiştirmek isteyeceksiniz.

Siz de büyük ihtimalle diğer insanların düşündüğü gibi bahar mevsiminin hafif ve canlı olduğunu düşünüyorsunuz. Bahar aylarında yumuşak bir hava vardır; fakat bahar aynı zamanda bize doğanın tekrar canlandığını gösterir. Neden siz de bahar makyajıyla yüzünüze yeni bir canlılık katmayasınız?

Temizlik ve Nemlendirme

Cilt Temizliği ve Nemlendirme

Kullanmak istediğiniz tüm bahar makyajı renkleri için yüzünüzün harika bir temeli olduğundan emin olmak isteyeceksiniz. Bahar mevsimine cildinizi derinlemesine temizleme ve nemlendirme alışkanlığıyla başlamak sizin için iyi olacaktır.

Geceleri yatağa gitmeden önce gün içerisinde uyguladığınız makyajı temizlemek için yüz temizleyicilerini kullanın. Yüzünüzdeki makyajı tamamen temizledikten sonra cilt tipinize uygun ve cildiniz için en iyi olan nemlendiriciyi kullanarak cildinizi nemlendirin.

Sabahları kalktığınızda yüzünüzü size harika bir his verdiğini fark edeceksiniz ve kullanmak için can attığınız yeni bahar makyajı renklerini cildinizde denemeye hazır olacaksınız.

Bahar Renkleri

Bahar Renkleri

Renkler açık ve parlak tutulmalıdır. Canlı ve hafif parlak tonlardaki renkleri kullanmak isteyeceksiniz. Bahar aylarında herkes menekşe renginden bahseder. Cilt tonunuza en iyi hangisinin uyduğunu görmek için farklı menekşe rengi tonlarını deneyin. Pembe, ten rengi, sarımsı kahverengi ve altın tonları kullanabileceğiniz diğer renklerdir. 

Bahar mevsimi her yerin tekrar yeşile büründüğü bir mevsim olduğunda göz farınızda bir miktar yeşili denemek isteyebilirsiniz. Yeşil tonları bahar aylarında oldukça modadır; çünkü bu tonlar cilt tonunuz ne olursa olsun güzel durur. Eğer açık tenliyseniz açık yeşil tonlarını deneyin. Eğer cildiniz daha esmerse daha zengin tonlardaki yeşili deneyin. 

Fondöten

Fondöten Kullanımı

Tabii ki kış aylarında kullandığınız gibi ağır ve koyu tonlarda bir fondöteni bahar aylarında kullanmak istemeyeceksiniz. Bu bahar mercan, sarımsı kahverengi veya ten rengi gibi daha açık tonlarda fondötenleri kullanmayı deneyin.

Mineral makyaj ürünleri her zaman iyi bir seçenektir. Bu ürünler yüzünüzdeki bütün kusurları kapatmanıza yardımcı olacaktır. Yüzünüzde açık kahverengi bronz tonlarında bir pudra kullanın. Böylece güneş vurduğunda yüzünüz parlar. 

Dudaklar Ve Tırnaklar

Dudaklar Ve Tırnaklar

Dudaklarınızda ve tırnaklarınızda açık tonları tercih edin. Pembe ve şeftali tonları ilkbahar mevsimi için her zaman iki seçenektir.

Dudaklarınızın parıltılı bir dudak parlatıcıyla parlamasını isteyeceksiniz. Dudaklarınızı güneşin zararlı ışınlarına karşı korumak için dudak parlatıcınızda veya rujunuzda güneş koruma faktörü olmasına dikkat edin. 

Bütün bu yeni ilkbahar renklerinizi uygulamak sizin için oldukça eğlenceli olacaktır. Sizin için en iyi renkleri bulmak amacıyla farklı ürünleri deneyin ve görün.

Uzm. Dr. Günnur ÖNARSLAN

ben çok terleyen bir yapıya sahibim ellerim de çok fazla terliyor uyurken de çok fazla terliyorum ki bu kış mevsiminde dahi olabiliyor.teşekkür ederim... devamı