Kaş boyama, bazılarına tuhaf gelebilir. Ama bu uygulama, her yaştan kadın arasında hızla popülerlik kazanıyor. Güzel görünmek suç değildir, insanların içlerindeki cevheri ortaya çıkarması nedeniyle insanlar için büyük önem taşır. İnsanların her zaman güzel ve en iyi durumda görünmeleri için bir sürü yol vardır. Kaş boyamak da bu yollardan biridir.

Kadınlar makyaj konusunda çılgına dönerler. İyi görünmenin yollarından biri kaşların boyanmasıdır. Bu uygulama uzun zamandan beri biliniyor, özellikle ergenlik yıllarından beri makyaj yapan kişiler için kaş boyamak doğaldır.

Kaş boyamaya alışkın olmayan kişilerin, bu uygulamanın tam ne olduğunu bilmeleri yararlıdır. Bu işlemde, farklı renk tonları bir fırça yardımıyla kaşlara uygulanır. Böylece yüzdeki renk ve güzellik daha fazla ortaya çıkar.

Fırçanın hafif dokunuşlarla kullanılması daha doğal bir görünüm sağlar.

Kaşları boyarken, boyanın, kaş çizgisinin dışına ve özellikle göz çevresindeki bölgeye taşmamasına dikkat edilmelidir.

Eğer boya taşarsa, sonunda doğal ve hoş olmayan bir görünüm ortaya çıkacaktır. Ayrıca insanlar bunu fark edecek ve istenilen görüntü bozulmuş olacaktır.

Kaş boyarken unutulmaması gereken bazı öneriler şunlardır. İlk başta boyayı doğru şekilde sürmek zor olabilir, ama insanlar bir şekilde buna alışır:

  • Her şeyden önce kendinizi tanıyın. En zor şeylerden biri, fiziğinize en uygun rengi bulmaktır. Doğal cilt renginizi ve seçtiğiniz rengin yüzünüzde nasıl duracağını dikkate alın.
  • Kaş boyası seçerken, saçınızın rengini göz önüne alın. Seçtiğiniz rengin saçınızın rengiyle uyumlu olması gerekir. Saçın rengine göre, daha koyu ya da daha açık bir renk belirlemek uygun olabilir.
  • Kaşlarınızı boyarken, boyanın bulaşmasını önlemek için her zaman fondöten kullanın.
  • Kaş boyamanın değişik yolları vardır. Kaşınızı boyayacağınız zaman günün saatini göz önüne alın. Gündüz kullanılması için uygun renkler vardır. Geceyse daha göze çarpan ve belirgin renkler kullanılmalıdır.
  • Giysilerinize hakim olan renkle uyumlu bir renk kullanmak daha uygundur. Böylece dikkati gözlerinize çekebilirsiniz.

Doğru kaş boyası türünü seçmeyi unutmayın. Bir sürü marka mevcuttur ve doğru markayı bulmak en iyi başlangıç olacaktır. Eğer güzel görünmek istiyorsanız, kendiniz için en iyi kaş boyası rengini seçin.

Dyt. MELTEM ŞENİZ TOKSOY

merhaba hocam ben 23 yaşında 1,75 boyunda 54kiloyum ve kilo alamıyorum önerilerinizi bekliyorum... devamı