Nedir

Yaşınızdan daha genç görünmek ister misiniz? O zaman kozmetik lazer ameliyatı yaptırabilirsiniz.

Bu ameliyat ağırlıklı olarak kırışıklıklarından ya da yara izinden kurtulmak isteyenlere yardım edebilir.

Yaşınızdan daha büyük göstermenizin sorumlusu çoğunlukla bu kırışıklıklar ya da yara izleridir.

Gözlerinizi gözlükle gizlemek istemiyorsanız, yine kozmetik cerrahiyi deneyebilirsiniz.

Kozmetik lazer ameliyatında cerrahi alet veya ekipman olarak esasen lazer kullanılır. Lazer ameliyatı güvenli ve aynı zamanda etkili olabilir.

Kozmetik lazer ameliyatı kozmetik cerrahi alanında yeni bir gelişmedir. Birçok cilt sorununu çözmekle beraber ekonomiktir. Lazer ameliyatı aynı zamanda hızlı ve ağrısızdır. Diğer ameliyatlar kadar invaziv değildir ve çevre dokuları etkilemez.

Yararları

Kozmetik Lazer Ameliyatının Herhangi Bir Yararı Var Mıdır?

Kozmetik lazer ameliyatı aslen, akne, kırışıklık, lekeler, yara izleri ve hamilelik sırasında deride oluşan çatlakların tedavisi ve aynı zamanda kaşların kaldırılması için kullanılır.

Ayrıca göz kapağı ameliyatı için de kullanılır ve çok saç kaybı tedavisi için de kendine özgü bir öneme sahiptir. Diğer herhangi bir pigmentasyon sorunu da kozmetik lazer ameliyatı ile tedavi edilebilir.

Kozmetik lazer ameliyatı işlemi çok basittir. Bu ameliyat için lazer ışını kullanılır. Bu özel ışık derinin içine işler ve bozulmuş bölgedeki suyu emer. Böylece, etkilenen bölge kırışıklıklardan arınmış olur. Lekeleri, çatlakları veya herhangi bir yara izini ortadan kaldırır.

Sadece tek bir lazer tedavisinin cildi iyileştiremeyebileceğini unutmayın. Bu izlerin ya da kırışıklıkların derinliğine bağlıdır.  Eğer çok güçlü kırışıklıklarınız veya yara iziniz varsa, birden fazla tedavi görmeniz gerekir. Hatta tedavinin fiyatı da buna göre değişir.

Diğer Yönleri

Kozmetik Lazer Ameliyatının Diğer Yönleri:

Kozmetik lazer ameliyatında bazı komplikasyonlar olabilir. Doktorunuzla konuşun, sorular sorun ve ailenizin tıbbi geçmişiyle ilgili konuşun.

Kalıtsal olarak sahip olduğunuz hastalıklar hakkında konuşun. Bazı diğer sağlık koşulları nedeniyle, ameliyat sonrası baş dönmesi, bulantı, hatta uyuşma hissedebilirsiniz. Ameliyat karmaşıksa, risk düzeyi daha yüksek olabilir.

Kozmetik lazer ameliyatından sonra iyileşme aşamasında, çok nadir olsa da bazı yan etkiler yaşayabilirsiniz. Bazı yan etkiler şunlardır:

  • Cildin tedavi edilen bölgesinde kızarıklık ya da döküntü benzeri şeyler görülebilir.
  • İyileşme sürecinden sonra kaybolabilecek yara izleri ortaya çıkma olasılığı verdır.
  • Deride pigmentasyon azalır.

Kozmetik lazer ameliyatı için hazır olmadan önce cerrah hakkında bilgi edinin. Cerrahın tecrübe düzeyi de dikkate alınması gereken önemli bir yönüdür. Tanınmış bir üniversite veya kurul onaylı bir cerrah olmasına dikkat edin.

Her zaman doğal tedavileri tercih edin. Sorun ciddi bir hal almadıkça her zaman doğal tedaviler tavsiye edilir.

Op. Dr. Sinan GÖKER

Hocam 24 yaşındayım sph+50 cyl-3.25 lazer ameliyatından tam netlik kazanmadı doktorum göz tembelliğim olduğunu söyledi ve lazerle en fazla %70 görürsü... devamı