Nedir

Gözlerinizdeki Canlandırıcı Bakışı Tekrar Kazanın!

Kozmetik göz ameliyatı gözleriniz etrafındaki fazla yağ ya da deriyi ortadan kaldırmak istediğinizde tercih edilebilir.

Gözleriniz etrafındaki kırışıklıkları tedavi etmek için mükemmel bir yoldur.

Günümüzde kozmetik göz ameliyatı çok popüler hale gelmektedir. Hem kırışıklık tedavisi hem de yakını veya uzağı görememe tedavisi için kullanılır.

Tercih Sebepleri

Kozmetik cerrahi neden tercih edilir?

Kozmetik göz ameliyatı öncelikle gözler etrafındaki kırışıklıkların tedavisi için kullanılır. Eğer orta yaşa ulaştığınızda, gözleriniz etrafında sizi olduğunuzdan daha yaşlı gösteren torba benzeri yapılar ortaya çıkar.

Aşırı yağ nedeniyle şekillenin bu torba benzeri yapıları ortadan kaldırmak için kozmetik göz ameliyatı kullanılır.

Kozmetik göz ameliyatı aynı zamanda hem uzağı hem de yakını görmeme için kullanılır. Bu göz ameliyatında çoğunlukla lazer teknolojisi kullanılır. Güzel gözlerini gözlükler arkasına saklamak istemeyen ya da lens kullanmaktan sıkılanlar bu ameliyatı deneyebilir.

Ameliyatı

Lazerle kozmetik göz ameliyatı:

LASIK olarak bilinen en yaygın lazer göz ameliyatı aslen göz tedavilerinde kullanılır. Ameliyatta kullanılan alet mikrokeratomdur. Kornea yüzeyinde bir dalga oluşturur. Lazerler de bu işlemde kullanılır.

Kozmetik lazer göz ameliyatı gözler için her zaman güvenlidir. Lazerlerle yapılan ameliyatlar her zaman avantajlıdır. Lazerler kan damarlarını kapatarak cildinizde kanama olmasını önler. Lazerlerle ameliyat bölgesinde çizik ya da işaret kalması olasılığı çok düşüktür.

Fiyatı

Kozmetik göz ameliyatı ekonomik mi?

Bu ameliyatın maliyeti esas olarak işlemin zorluğuna bağlıdır. Genellikle işleme bağlı, 1200 ile 30000 TL arasında değişebilir.

Maliyet aynı zamanda hastane masrafları ve cerrahın konsültasyon ücretleri vb’yi içerir ve bu fiyatlar sabit değildir. Yukarıda belirtilen rakam yaklaşık bir değerdir, kesin değildir.

Dikkat Edilecekler

Kozmetik göz ameliyatında göz önünde bulundurulması gereken bazı önemli şeyler:

  • Yaplacak ameliyat için farklı cerrahlara danışın. Aile hekimi, arkadaşlar ya da daha önce kozmetik göz ameliyatı geçiren kişilerden öneriler alın.
  • Ameliyat için gitmeden önce, doktora çeşitli sorular sorun, yan etkileri ya da sahip olduğunuz herhangi bir kalıtsal hastalık hakkında konuşun.
  • Cerrahın saygın bir tıp üniversitesi tarafından onaylı olup olmadığını kontrol edin ve bu ameliyatta deneyimli olduğundan emin olun.
  • Ameliyattan sonra birkaç gün dinlenmeniz tavsiye edilir. Daha iyi sonuçlar elde etmek için ameliyattan sonraki birkaç gün gözlerinizi zorlamayın.
  • Herhangi bir alerji veya enfeksiyon işareti gördüğünüzde, hemen uygun bir ilaç için doktora danışın.

Kırışıklıkları önlemek için her zaman, ameliyata girmek yerine uygun tedbirler almanız önerilir. Çarpıcı gözlere ulaşmak için besleyici yiyecekler tüketin, sağlığınızı koruyun, stres ve gerginlikten uzuk durun.

Op. Dr. Sinan GÖKER

Hocam benim sorum yaşım 23 göz hastaligim hipermetropi göz numaram 8 ama kullandığım gözlük numarası 4 fazlasını gözlerim kaldirmiyor acaba ameliyat o... devamı