Eskiden cilt bakımı az çaba gerektirirdi ve oldukça kolaydı.

Bununla birlikte günümüzde binlerce cilt bakım ürünü ile birlikte bu oldukça zor bir hale gelmiştir. 

Etkili cilt bakım ürünleri tek başlarına cildinizin daha iyi bir görüntüye sahip olmasını sağlayamaz.

Mükemmel bir cilt için cilt bakımınıza yardımcı olacak ürünlere ilişkin bilgili olmanız gerekir.

Güneşin zararlı ışınları, güneş yanıkları, stres, kötü beslenme, hava kirliliği, cilde zarar veren bileşenler cildinizin korkunç görünmesine neden olur ve bu etkilerin giderilmesi gerekir.

Cilt için zararlı bu etkileri harika cilt bakım ürünleri ile nötrleştirin.

Cilt Bakım Ürünleri İle Cildinizin Yumuşaklığını Ve Göz Alıcılığını Koruyun

Losyon harika bir cilt bakım ürünüdür. Basit bir cilt bakım ürünü olan losyon cildinizi nemli tutar. Nemlendirme mükemmel görünen bir cilt için anahtar noktadır. Eğer cildinizi gerektiği şekilde nemlendirmezseniz o zaman cildiniz kuru ve solgun görünür ve tahriş olur.

Yağlı ciltler bile cilt sorunlarının iyileştirilmesi için nemlendiriciye ihtiyaç duyarlar. Bu nedenle cildinizi nemlendirmek için günde iki kez losyon uygulayın.

Cildinizdeki belirli bölgeler için yüz ve vücut losyonları bulunmaktadır. Yüz losyonları nemlendiriciler olarak bilinir. Vücut losyonları vücudun diğer bölgeleri içindir. Her zaman hipo alerjenik olan ve gözenekleri tıkamayan losyonları tercih edin. 

Vücudunuzun doğru bölgesi için doğru türdeki losyonu kollandığınızdan emin olun; çünkü vücut losyonunu yüzünüze uygulamak cildinizin sertleşmesine neden olabilir. Losyonlar ayrıca nemlendirme yoğunluklarına göre ayrılabilir.

Kuru ciltler için daha fazla neme ihtiyaç vardır. Yağlı bir cilt daha nemlendiriciye ihtiyaç duyulur. Cildiniz yağ ürettiği için, nem seviyesi kesinlikle düşecektir. Bu nedenle yağlı ciltler için hafif nemlendiricileri tercih edin.

Merhemler genellikle cilt problemleri için kullanılan cilt bakım ürünleridir. Dahası, göz bölgesi için özel krem merhemleri bulunmaktadır. Bu merhemlere göz merhemleri adı verilir. Bu merhemler nemlendirme ve tedavi etme özelliğine sahiptir. Ayrıca bu merhemler göz çevresindeki kırışıklıkları önler.

Maskeler cilt bakımı için en iyi cilt bakım ürünleridir. Bu maskeler farklı çeşitlerde ve farklı içerikler ile mevcuttur.  Maskeler cildinizi yumuşatır ve aynı zamanda yüzdeki gözeneklerin sıkılaşmasını sağlayarak aknelerin oluşumunu engellemeye yardımcı olur.

Bugün hazır maskeler kolay kullanım için mevcuttur. Maskeleri düzenli olarak haftada bir veya iki defa uygulayın. Maskeniz kurumaya başladığında vücudunuzun sıkılaştığını göreceksiniz. Bu maskenin cildinizde iyi bir şekilde etkisini gösterdiğini ortaya koyar.

Maskeyi bir süre yüzünüzde tutun ve maskeyi bir havlu veya su yardımı ile temizleyin. Daha sonra yüzünüzü nemlendirmek için bir nemlendirici kullanın; çünkü maskeler yüzdeki nemi alır ve bu nedenle cildinizi tekrar nemlendirmeniz gerekir.

Bu yüz maskelerinin yanı sıra tüm vücut maskeleri de mevcuttur. Bu maskeler de yüz maskelerine benzer. Vücut maskeleri genellikle güzellik salonlarında uygulanır. Bu maskeler tüm vücudunuzun sıkılaşmasını ve yumuşamasını sağlar.

Vücut maskesinin ardından bol miktarsa su içmeyi unutmayın. Maskeler vücuttaki toksinleri atmakla birlikte sizi biraz susuz bırakabilir.

Cilt bakım ürünlerine ilişkin bilgi sahibi olarak sağlıklı bir cilde sahip olabilirsiniz. Ayrıca cildinizi losyonla nemlendirdiğinizden emin olun ve bol miktarda su tüketin. Böylece cilt bakım ürünleri ile göz alıcı ve taze bir cilde sahip olabilirsiniz.

Op. Dr. Ebru ZÜLFİKAROĞLU

HOCAM BEN İŞİTME CİHAZI KULLANIYORUM BEN 3 HAFTALIK HAMİLEYİM HEMDE ÇALIŞIYORUM.15 GÜNDEN SONRA TEKRAR HASTANEYE GİDECEĞİM BEN BİR SORU SORMAK ÇOK İST... devamı