Güzel bir cildin sırrı parmak uçlarınızda, Yüz cilt bakımı İpuçları.

Zaman ve para hazinedir.  Bu koşullar herkes için geçerli olduğu gibi sizin için de geçerli. Çok pahalı ve düşük etkili kozmetik ürünlere para harcamaya son verin.

Daha az zaman kaybederek ve daha az para harcayarak daha iyi bir cilt bakımı uygulayabilirsiniz. Bu yöntemler bize dünya üzerindeki herhangi bir kozmetik ürününün sağlayacağı güzellikten çok daha etkili sonuçlar verir.

Dikkat edin! Daha güzel bir yüz cilt bakımı için özetlenmiş ipuçları geliyor.

1-Bildiğiniz gibi yüz masajının bilinen en iyi yüz bakım ipuçlarından birisi olduğu kanıtlanmıştır. Bunu daha az zaman ve daha az para harcayarak yapmanız mümkündür. Evde bile hızlı bir yüz masajı uygulayabilirsiniz. Yapmanız gereken tek şey, yüzünüzü bolca ılık su ile yıkayıp ardından nem kazandırmak üzere zeytinyağı ile masaj uygulamanızdır. Yüzünüzü ovuşturmak için yarım çay kaşığı şeker kullanın ve tamamen eriyene kadar yüzünüze sürün. Sıcak, ıslak bir bez yardımı ile yüzünüzü silin.

2-Bronzlaşmanın etkisinden kurtulmak için uygulayabileceğiniz bir diğer iyi yüz cilt bakımı ipucu, eşit oranlarda su ve sirke içerisinde eritilmiş birkaç aspirin içeren tonlamaya yardımcı bir karışım kullanarak, yüzünüzü yaşlanma belirtilerinden korumaktır. Sirkenin ölü deri hücrelerinden kalan artıkları temizleme, aspirinin ise sivilcelere karşı koyma konusunda çok önemli etkileri olduğunu ve aspirinin ayrıca sivilcelere kaşı derinlemesine etki gösterdiğini unutmayın. Yani bu karışım ölümcül sivilceleri baştan savmanıza yardımcı olmasının yanı sıra tabaklama durumundan kurtulmanıza da yardımcı olacaktır. Ayrıca cildinizi temizler!

3-Güzel bir yüz cilt bakımı için güzel bir uyku da uyuyabilirsiniz! Şaşırdınız mı? Bakın bu mümkün oluyor. Yüz cilt bakımı için sadece üç adım:

  • Sırt üstü düz uyuyun. Kendinizi yastıklara gömmeyin ve yüzünüzü dinlendirin. Bu tip hareketlerinizin yüzünüzde çizgiler ve kırışıklıklar oluşmasına sebep olabileceğini unutmayın. Sırtınız üzerinde düz bir pozisyonda uyumak her zaman için daha iyidir.
  • Nemli kalın: Yatağa girmeden önce bir gece kremi ya da nemlendirici kullanın. Gece kremlerinin gündüz kremlerine oranla nasıl aktif çalıştığı konusunda yeterince bulgu olmamasına rağmen, son birkaç yıldan beri gece kremleri, losyonları ve nemlendiricilerinin satış derecesindeki artış güvenebileceğiniz güçlü kanıtlardır.
  • Banyodan sonra nemlendirici kullanın: Her banyonun ardından olabildiğince kısa süre içinde nemlendirici uygulamayı unutmayın, çünkü banyo esnasında vücudunuzda bulunan doğal yararlı yağları ve nemlendiricileri kaybedersiniz. Bu şekilde gözeneklerinizi kapatın!

4-Bir diğer kullanışlı yüz bakım ipucu yüzünüzü gün içinde birkaç kere yıkamak ve temiz bir havlu yardımı ile kurulamaktır. Bu sizi yağlı cildin sebep olabileceği sivilcelerden korur.Normalde kuru cilde sahip olan kişiler kuruma problemini arttırabileceğinden dolayı bu ipucunu izlemeyebilirler.

5-Yüz cilt bakımı konusunda yararlı olabilecek diğer ipuçları: gözleriniz kabarık veya şişmiş gözüküyorsa, yüzünüzü yıkayın ve göz kapağınızı birkaç dakika boyunca dilimlenmiş patates veya salatalık ile kapatın. Bu yöntem sabahları gerçekten etkilidir. Ayrıca zeytinyağı yüz ve göz makyajı temizleme konusunda iyi iş görür. Güzel bir uygulama ve uzun süre dayanıklılık için tırnak cilası uygulamadan önce tırnaklarınızı beyaz sirke ile temizleyin. Eritilmiş balmumu ile karıştırılan zeytinyağının çok iyi bir dudak kremi olduğunu unutmayın. Tüm bu ipuçları size yeterince zengin ve kullanışlı bir bilgi kaynağı değil mi? O zaman tüm bu bahsedilen ipuçlarını bugün uygulamayı deneyin, yüz bakımınızın olumlu etkilerini hemen göreceksiniz!

Op. Dr. Ebru ZÜLFİKAROĞLU

HOCAM BEN İŞİTME CİHAZI KULLANIYORUM BEN 3 HAFTALIK HAMİLEYİM HEMDE ÇALIŞIYORUM.15 GÜNDEN SONRA TEKRAR HASTANEYE GİDECEĞİM BEN BİR SORU SORMAK ÇOK İST... devamı