Bebek: Bebeğinizin tepeden ayağa toplam uzunluğu 54 cm’dir, yaklaşık 3,2 kg ağırlığındadır. El ve ayak tırnakları el ve ayak parmaklarının ucuna kadar uzamıştır. Bebeğin kol ve bacak kasları güçlüdür ve akciğer hareketleri başlamıştır. Eğer baş aşağı konumdaysa bebeğin başı annenin pelvisine düşer, bu da daha kolay nefes almanızı sağlar.

Anne adayı: Artık muhtemelen oldukça iri ve rahatsız hissediyorsunuz. Rahminiz pelvisinizi ve karnınızın büyük kısmını doldurarak, yoluna çıkan her şeyi itmektedir. Yerçekimi merkeziniz değişmiştir, normalden daha hantal olabilirsiniz.

Haftanın tüyosu: Doğum belirtilerini takip edin ancak fazla takıntılı olmayın. Yakında ya da haftalar sonra olabilir. Yalancı doğum ile kasılmalar arasında bazı farklar vardır: Yalancı doğum ağrısı genellikle alt karın ya da kasıklarda yoğunlaşırken gerçek doğum ağrısı belde başlayarak bütün karına yayılabilir. Ayrıca gerçek doğum sancısı zamanla şiddetlenir ve güçlenir.

Prof. Dr. Muharrem İNAN

İyi günler.Abimin çocuğu 6yaşinda ve sol dizinde ağrılar vardı. Üç hafta önce doktora gitmişti.Check up sonuçlarına göre doktor bey yeğenim için milyo... devamı