AA muhabirinin Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden aldığı bilgiye göre, ülke genelinde hafta sonuna kadar etkili olacak kuvvetli sıcaklıkla birlikte, termometrelerin mevsim normallerinin 3 ila 10 derece üzerini göreceği tahmin ediliyor.
 
Özellikle hissedilen sıcakların 40 derece ve üzerine çıkması durumunda dikkatli olunması gerekiyor. Aşırı sıcaklar, vücutta birçok olumsuzluğa yol açabiliyor, önlem alınmazsa ölümle bile sonuçlanabiliyor.

Video: Kafa Travmaları
 
Isı ya da güneş çarpması sıcak kuru deri, hızlı ve kuvvetli nabız, şuur kaybı, muhtemel beyin hasarı veya ölüme kadar ciddi sağlık sorunlarına neden olabiliyor. Tıbbi yönden aciliyeti olan önemli bir olay şeklinde belirtilen bu tür durumlarda, kesinlikle yardım alınması, hastanın acilen hastaneye kaldırılması gerekiyor. Gecikme, ölümle sonuçlanabiliyor. Isı çarpmasına uğrayan kişinin daha serin bir ortama alınması, soğuk duş veya ıslak bezle vücut sıcaklığının düşürülmesi, sıvı verilmemesi öneriliyor.

Op. Dr. Yeşim YERÇOK

Mrb benim 30+2 haftalik hamileyken kontrole gittim doktorum bebegin 1400 kg olduğunu söyledi fakat gelişimi 4 gün geri dedi 29+6 olarak yazıyor çok te... devamı