Zumba, Latin müziği ve kolay takip edilebilir dans hareketlerini birleştiren bir zindelik programıdır. Zumba rutinleri aralıklı egzersiz, değişen hızlı ve yavaş ritimler ve direnç egzersizini birleştirir. Zumba hayranları, Zumbanın eğlenceli bir egzersiz yöntemi olduğu için bu kadar popüler olduğunu söylüyorlar.

Bazı araştırmacılar Zumba gibi dans türü aerobik egzersizlerin ortalama şiddet ve sürede yapıldığında kardiyopulmoner dayanıklılığı geliştirebileceğini gösteriyor. Sonuçta, Zumbadan onu bırakmama ve aerobik egzersizin yararlarının tadını çıkarma olasılığınız daha yüksektir.

Her egzersizde olduğu gibi, herhangi bir hareket veya konum sizde ağrıya neden oluyorsa ağırlaştırıcı etkinliklerden kaçınmak için egzersizi hafifletin. Dirençle her ne zaman egzersiz yaparsanız uygun tekniğin anahtar olduğunu unutmayın. Uygun biçimi unutacak kadar kendinizi dans ritmine kaptırmayın.

Op. Dr. Süleyman ESERDAĞ

merhaba hocam vajinoplasti ve labioplasti amelyatları aynı anda yapılırmı iyileşme süresi nedir vede ikisnin beraber ameliyat ücreti nedir acaba şimdi... devamı