BOSU topu, çeşitli spor eğitmenlerinin çeşitli sağlık ve zindelik hedefleri için kullanmasını amaçlayan yeni bir zindelik aletidir. BOSU topu belli bir felsefesi, kendi yenilikçi zindelik araştırması ve zindelik pazarı için özgün bir katalogu olan bir zindelik şirketinin ürünüdür. Yeni egzersiz aletlerine ilgisi olan kişiler internetten seçeneklere bakabilirler veya perakende satışta seçebilirler.

BOSU şirketi 2000 yılından beri zindelik dünyasında kuvvetli bir güç olmuştur. Boşunun açılımı: "both sides up” (iki yan da yukarıda) veya "both sides utilized” (iki yan da kullanılır). Şirket kurucularına göre, bu terimin iki anlamı vardır. İki yan da yukarı insanların BOSU denge eğitmenini veya başka aletleri nasıl kullanacağını işaret eder. Ama BOSU zindelik eğitmenlerinin fiziksel etkinlik ve zihinsel hazırlıkla hedefleri birleştirmesi anlamına da gelebilir.

BOSU şirketinin temel ürünlerinden biri BOSU denge eğitmenidir. Bu aracın bir düz tarafı bir de kıvrımlı tarafı vardır. Her biri iki farklı egzersiz amacıyla yere konulabilir. Bu aracın, omurgayı destekleyen ve vücudu dengede tutan karın kasları için özel yararları vardır.

BOSU denge eğitmeninin yanı sıra şirket bir dizi BOSU top aletini de önerir. Bunlar başka zindelik toplarına benzerdir ama BOSU teknolojisiyle üretilmiştir. Çeşitli boyutlarda olabilirler, şirket tarafından eklenen birçok özellikten yararlanmayı sağlayan BOSU egzersiz talimatlarını içerirler.

Şirketin zindelik egzersiz topunu nasıl tasarladıklarına dair iyi bir örnek, BOSU balast topudur. Bu BOSU topunun içsel maddeler tarafından tartılan bir dizi farklı "tarafı” vardır, böylece egzersiz sırasında yuvarlanıvermez. Kendi başına egzersiz yapanlar BOSU topunu çok yönlü egzersiz çeşitleri için kullanabilirler. Şirket bu yenilikçi ürünleri kas gruplarını kuvvetlendirecek, karın kaslarını sıkılaştıracak ve daha fazla kemik, eklem ve kas yararları sağlayacak şekillerde kullanmak için ayrıntılı talimatlar üretir.

Op. Dr. Aytuğ ALTUNDAĞ

slm hocam oglum 15 yasinda kulagina top degdiginden dolayi kulak zarinda delinme olmus aceba tedavisi nedir ve ayrica kendiliginden kapanma durumu... devamı