Sonbahar Mevsimi ve Değişen Mevsimlere Yönelik Doğru Cilt Bakımı

Sonbahar Mevsimi ve Değişen Mevsimlere Yönelik Doğru Cilt Bakımı

Sonbahar mevsimi cilt için birçok sorunu beraberinde getirir. Bu mevsimde cildinizin sağlığını ve güzelliğinizi korumak için farklı bakımlar yapmanız gerekir. Birçok güzellik uzmanı, cildi sonbahar ve kış mevsimlerine hazırlamak gerektiğini belirtir.

İşte cildinizi sonbahara hazırlamanız için birkaç öneri. En öncelikli ve önemli nokta, cildiniz kuru olmasa bile kuruyacağını göz önünde bulundurmaktır.

Yaz mevsimi cildinizi değiştirir, çünkü güneşe aşırı derecede maruz kalarak cilt hücrelerinizin kurumasına neden olursunuz ve cilt hücreleri yoğun miktarda suya ihtiyaç duyar.

Dışarıdaki sıcak ortamdan serin ortama geçiş de, cilt hücreleri üzerinde şok etkisi yarattığı için cilde zarar veren bir etmendir.

Bu sorunla başa çıkmanın en doğru yolu yoğun nemlendirici ürünler kullanmaktır.

Cilde zarar veren kimyasallar içermeyen, organik ve çevreye zarar vermeyen nemlendirici ürünler kullanın.

Sonbahar mevsiminde vücut derisini soyma işlemi mutlaka yapılmalıdır. Bu işlem ciltteki ölü hücrelerin atılmasını ve yeni hücrelerin üretilmesini sağlar.

Soyma işlemini bal bazlı ürünlerle yapmak en doğru tercihtir. Bu ürünler cildinizi pürüzsüzleştirip temizler.

Güneşe maruz kalma, pigmentasyonla bağlantılı olmayan ciddi sonuçlara bile yol açabilir. Pigmentasyon işlemi güneşe bağlıdır ve güneşin yaz mevsimindeki etkileri farklıdır.

Bazı kadınların cildi çok hassastır ve yüksek koruma faktörlü güneş kremleri kullansalar bile hiperpigmentasyon görülebilir. Hiperpigmentasyon cildin renginin bozulması, burun ve ellerde kahverengi lekelerin oluşmasıdır.

Çok sayıda değişik tedavi yöntemi var, bu nedenle bir uzmana danışmanız gerekir.

Bazı durumlarda asitle soyma uygun görülür ama hiperpigmentasyonu tersine çevirebilen bu yöntemden yüzde yüz sonuç alınması mümkün olmayabilir.

Cildi hafif bir şekilde ağartma yöntemi de sonuç verebilir, hafif ve pürüzsüz ağartma sağlayan ürünler alabilirsiniz.

Dikkat etmeniz gereken başka bir husus da vardır. Sonbahar mevsiminde, yaz mevsimi boyunca güneşin tetiklediği cildin erken yaşlanması için de bir şeyler yapmanız gerekir. Yaz mevsiminde havanın aşırı sıcak ve kuru olması cildin erken yaşlanmasına yol açabilir.

En doğru tedavi yöntemi cilde canlandırıcı etki yapan masajlar yapmanın yanı sıra cildi derinlemesine temizlemektir. Cilt soyma da etkili sonuçlar alınmasını sağlar. Bütün bu yöntemleri deneyin.