Güzellik ürünleri mutfağınızda! Evet bayanlar, bu yazıyı mutlaka okumalısınız, çünkü dört dörtlük bir cilt bakımı için aradığınız her şeyi bu yazıda bulacaksınız.

Mutfağınızda bulunan malzemelerle cildinizi parlatacak cilt bakım ürünlerini hazırlayın.

Evet! Şu anda okuduklarınızın hepsi doğru. Mükemmel sonuç veren maskeler, yüz maskeleri, peelingler ve diğer bütün cilt bakım yöntemleri mutfağınızda; ihtiyacınız olan tek şey nasıl yapıldıklarını bilmek, malzemeleri karıştırmak ve elde ettiğiniz ürünleri güzel ve çekici bir görünüme sahip olmak için kullanmak!

Bu güzellik ürünlerini mutfağınızda hazırlamaktan keyif alacaksınız ve cilt bakımınız size pahalıya patlamayacak. Birçok doğal besin sağlıklı ve güzel bir cilt yaratma konusunda işe yarar.

Limon kullanın! Evet limon cilt için gerçekten faydalıdır. Yüzünüze bir bardak limon suyu, limondan yapılmış maske ya da sadece limon sürün. Her şekilde olumlu sonuç alırsınız. Çok az yağlı cilde sahip bayanlar limon suyuna buz koysun ve bu suyu yüzlerine sürüp 5 dakika kadar masaj yaparak beklesinler. Sonra yüzlerini yıkasınlar.

Kuru cilde sahip bayanlar yumurta sarısını birkaç damla limon suyu ve zeytinyağıyla karıştırsınlar. Karışımı yüz ve boyun bölgelerine sürüp kuruyana kadar bekletsinler. Sonra yıkasınlar. İşte oldu.

Şimdi de mutfak rafında duran zerdeçalın cilt bakımında nasıl kullanıldığına bakalım. Gelinlerin nikah töreninden önce uyguladığı zerdeçal maskesini mutlaka uygulayın. Bu maskeyi sadece nikah töreninden önce değil her zaman uygulayabilirsiniz.

Gelinlerin bu maskeyi tercih etmesinin nedeni ışıl ışıl parlayan göz alıcı bir cilde sahip olmak istemeleridir. Kulağa çok hoş geliyor, göz alıcı görünmek ve böyle hissetmek harika. E o zaman ne bekliyorsunuz? Nikah töreninizi beklemeyin ve harekete geçin.

İşte size bu muhteşem cilt bakımının tarifi. Yarım fincan nohut tozu, 2 yemek kaşığı zerdeçal, 2 yemek kaşığı sandal ağacı tozu, 2 yemek kaşığı saf yağ ya da badem yağını karıştırın, karışımın içine bir miktar su ekleyin. Elde ettiğiniz maskeyi yüzünüze ve tüm vücudunuza sürün ve 5-10 dakika bekletin. Sonra? Yüzünüzü yıkadıktan sonra bebek cildi kadar yumuşak ışıl ışıl parlayan göz alıcı bir cilt göreceksiniz. Bu maskeyi mutlaka deneyin!

Bal! Balı hayatınızda her daim bulundurun. Bal cildinizin parlamasını sağlar. Balı cilt bakımına çeşitli şekillerde dahil edebilirsiniz. Yumurta beyazı ve balı karıştırarak maske yapın. Bu maske cildinizin bronzluğunu yok eder. Kuru cilt için bal, limon ve ayçiçeği yağını karıştırıp etkili bir nemlendirici elde edebilirsiniz. Bu maskeyi yüzünüze uygulayıp 10 dakika bekletin.

Çok basit! Süt ve balı karıştırıp karışımı yüzünüze sürün. Domates suyu ve balı karıştırıp yüzünüz ve boynunuza sürebilirsiniz. 15 dakika bekletin ve yıkayın. Bal, basin, süt kreması ve zeytinyağını karıştırıp yüzünüze sürün.

Bu ev yapımı güzellik ürünleri, denemekten çekindiğiniz pahalı kozmetik ürünlerin aksine hiçbir yan etkiye neden olmadan etkili sonuçlar almanızı sağlayacaktır.

Uzun lafın kısası, kendinizi güzel hissedin, güzel görünün! Hem de doğal yollarla cilt bakımı uygulayarak!

Prof. Dr. Sinan ZEREN

merhabalar benim penisimde bir leke var uzeri parlak boyle sankı derinin içinde gibi mercimek kadar buyuklugunde ne olabılır saygılar... devamı