Selülit yağ hücrelerinin kolajen lifleri tarafından teslim alındığı ve deride küçük bir kese oluşturduğu zararsız bir cilt durumudur. Küçük keseler sınırlarına ulaştıklarında cildin yüzeyinin altından yukarı itilir. Bu, ciltte bir çıkıntı yaratır. Bu cilde veya vücuda zararlı değildir ama insanlar için epey rahatsızlık ve tahrişe yol açar. Kişinin güzelliğini etkiler. Dünyada selüliti ortadan kaldırmak için birçok yeni yol icat ediliyor.

Selüliti azaltmak

Egzersiz selülitin vücuttan azaltılmasının popüler yollarından birisidir. Egzersiz bu küçük yağ keselerinde depolanmış aşırı yağı yakmaya, aynı zamanda selülitten zarar görmüş bölgeyi sıkılaştırmaya ve düzgünleştirmeye yardım eder. Bundan başka, selülit, selüliti azaltan beslenme değişiklikleriyle azaltılabilir. Beslenme, selülitin ana sebebidir. Bu yüzden beslenmeden doymuş yağı mümkün olduğunca uzaklaştırmanız gerekir. Bunun anlamı hazır yiyeceklerin ve kızartılmış yiyeceklerin artık olmayacağıdır. Yüksek miktarda toksin içeren yiyeceklerin alımını sınırlamalısınız. İnsanların vücuttaki toksin seviyesini ve doymuş yağı uzaklaştırmak veya azaltmak için büyük miktarlarda taze meyve ve sebze yemeleri gerekir. Bundan başka insanların alkol tüketimini de azaltması şarttır. Buna ilaveten bol su için. Bu, toksin seviyesini azaltmaya oldukça yararlıdır.

Selüliti azaltıcı kremler de vücuttan selüliti uzaklaştırmanın veya azaltmanın önemli ve çok etkili bir başka yoludur. Selülit kremi önceki iki adım kadar önemlidir. Vücuttaki selülit cilde zarar verir ve onu katılaştırır. Bu, cildin sertleşmesi ve elastikiyetinin azalmasıyla sonuçlanır. Selülit kremi, selülitin neden olduğu bu hasarın tamirinde çok yararlıdır. Kremlerinde hiçbir yan etki yoktur ve %100 doğal ve güvenlidir. Yağ aldırma selülit sorunlarını tedavi etmenin diğer bir önemli yoludur. Selüliti uzaklaştırmanın cerrahi yöntemlerinden birisidir. Birikimlerin alınmasına ve vücut hatlarının yeniden şekillendirilmesine yardım eder. Bu selülit giderme süreçlerinin çoğunluğu çok zaman alıcıdır. Velasmooth vücuttan selüliti azaltmanın etkili ve en kolay yollarından birisidir. Hızlı şekilde daha iyi sonuçlar sunar. Bu tıbbi teknik, radyo dalgalarını ve kızıl ötesi ışığı yağ birikintilerini parçalamak için kullanır, böylece vücut bunları doğal olarak atabilir.

Bugünlerde selülitin giderilmesi için birçok elektronik tedavi mevcut. Bu tedavi uygun sürede çok iyi sonuç verir. İnsanların iyi sonuçlar elde etmelerini ve değerli paralarını kurtarmalarını sağlar. Ultrasonik tedavi vücuttan selülitin atılmasında modern yollardan biridir. Buna ilaveten Endermologie ve farklı selülit çözümleri ileri tedaviler sunuyor.

 

Dyt. Sanem APA

15 yaşındayım boyum 1.64 kilom 60 sizce kilom normal mi? bacaklardaki selülit çıkması doğal mı , doktora gitmelimiyim, nasıl kurtulabilirim?... devamı