Yaz aylarında kadınların korkulu rüyası olan selülit problemi en çok konuşulan konulardır biridir. Diyetler, farklı egzersiz yöntemleri, estetik operasyonlar ve daha birçok alternatif uygulamalar ile selülit problemlerinden kurtulmak isteyen yüzlerce kadın vardır. Ancak selülit problemini ortadan kaldırmak için öncelikle selülitin tam olarak ne olduğunu ve neden kaynaklandığını bilmek gerekir. İşte selülit hakkında 4 önemli gerçek;

Kilo Vermek Çözüm Değildir
Selülit sadece kilo problemi yaşayan kadınlarda oluşmaz. Zayıf veya sıkı bir diyetle hedeflediği kiloya ulaşmış kadınlarda da görülebilir. Bunun nedeni selülitin yağ ile karıştırılmasıdır, diyet yaparak yağ yakan kadınların egzersizle bu diyeti pekiştirmesi gerekir ki selülit görünümü ortadan kalksın.

Kadınlarda Daha Çok Görülür
Bu üzücü bir haber ama maalesef ki gerçek! Erkekler kadınlara oranla çok daha az selülit problemi yaşıyor. Bunun nedeni tamamen hormonlar, östrojen hormonu salgılanması arttıkça vücutta su ve yağ tutulması artıyor bu da zamanla kalça, bacak, karın ve kol gibi bölgelerde selülitlerin oluşmasına neden oluyor.

Besinler Etkilidir
Antioksidan içeren besinler yağ yakımında oldukça etkilidir bu da selülit görünümünün azalmasında etkili olabilir. Özellikle C vitamini içeren turunçgilleri bol bol tüketmenizde fayda var.

Güneş Işınları Selülit Görünümünü Arttırır
Ultraviyole ışınlarından cildinizi korumanız için bir neden daha! Cilt yüzeyinde beliren selülitlerinizin daha kötü görünmesini istemiyorsanız güneş ışınlarının özellikle zararlı olduğu 12.00-15.00 arasında uzak durun!

Dyt. Sanem APA

15 yaşındayım boyum 1.64 kilom 60 sizce kilom normal mi? bacaklardaki selülit çıkması doğal mı , doktora gitmelimiyim, nasıl kurtulabilirim?... devamı