Saçlarınızın daha hızlı uzamasını sağlayacak önerilerPek çok insan saçları konusunda oldukça titiz. Açıkçası, bu pek de şaşılacak bir durum değil çünkü saçlar bir kişi hakkında öğrenebileceğimizden çok daha fazla şey söyler. Hiç fark ettiniz mi bilmem ama, özellikle kadınlar uzun saçlarının olmasını tercih ederler; saçlarının daha hızlı uzamasını sağlayacak öneriler peşinde koşmalarının sebebi budur.

Saçlarınızın yavaş uzaması konusunda sabırsızlanmaya mı başladınız? İnsanların karşı karşıya kaldıkları en sık yaşanan sorunlardan biri bu. Özellikle aylarca ya da hatta yıllarca saçlarının uzamasını beklemek istemeyen kişilerin en sık sorduğu sorulardan biridir.

Her şeyden önce şunun bilinmesi gerekir ki her insanın saçı farklı şekilde uzar. Bazılarının saçları diğerlerine göre daha hızlı uzarken bazılarının aylarca beklemesi gerekir.

Bunun anlamı saçlarının daha hızlı uzamasını isteyen kişilerin saç tiplerini, saç teli kalınlığını ve sıklığını göz önüne almaları gerektiğidir.

Kişilerin saçlarının nasıl daha hızlı uzatacaklarına dair cevapları alırken saçlarının nasıl tepki verdiğini de anlamaları gerçeğini göz önüne almaları gerekir. Saçların ihtiyaç duyduğu farklı besinleri öğrenmek ve saçlarına doğru bakımı yapmak saçların uzamasını tetikleyici iyi birer yol olacaktır.

Saçlarınızın nasıl daha hızlı uzayacağını gösterecek pek çok uzman bulunmaktadır. İhtiyacınız olan tek şey sabır ve nasıl bakılacağını bilmek.

Saçlarının daha hızlı uzamasını isteyenlere özel bazı öneriler buyurun karşınızda:

  • Saçlarınızı fırçalamak aslında saçlarınızın uzamasını hızlandıracaktır. İster inanın ister inanmayın, bir oturuşta devamlı olarak saçlarınızı fırçalamak, saç derisini uyararak saçların daha hızlı uzamasını sağlar. Buna verilen cevaba ve devamlı saç derisi masajına karşı bilimsel bir sebep mevcuttur. Bu saçlarınızın uzamasını hızlandıracak uygulanabilir bir öneridir.
  • Saç uçlarının kesilmesi zaman kazandırır. Ara sıra, uzamalarını teşvik etmek ve saç kırıklarını önlemek için saç uçlarınızı aldırın.
  • Saçların daha hızlı uzaması üzerine verilen tavsiyelerde önerilen şampuan ve diğer saç bakımı ürünlerini alın. Saçların daha hızlı uzamasını sağlayacak pek çok ürün mevcuttur. Bunun yapmanın en iyi yolu doğal bir bakım uygulamak ve saç köklerini daha iyi besleyecek şampuanlar almaktır.

Unutmayın, bunlar daha önceden denemiş kişilerden alınmış bazı temel önerilerdir. Arkadaşlarınıza ve akrabalarınıza saçlarının daha hızlı uzamasını sağlamak için neler yaptıklarını sormak isteyebilirsiniz.

Uzm. Dr. Günnur ÖNARSLAN

Merhaba, Ben 19 yaşındayım. Benim 2 yıldır saçlarım sakalım affedersiniz kaltuk altı tüylerim dahi çok geç uzuyor ben bundan önceleri saçıma hergün fö... devamı