Güzel Saç! Evet, bu hepimizin ortak rüyası ve arzusu. Kişiliğimiz yüzümüze ve saçımıza ve iletişim şeklimize bağlı.

Her şey en iyi şekilde doğru gittiğinde dünya ile yüzleşmek için kendimizi güvende hissederiz. İyi saç bakımı ile saçınızı korumak için neler yapılabileceğine hızla göz atmanızda fayda var.

Saç bakımının çoğu üç ana şeyin etrafında döner. Sağlığın korunması, temizliğe özen göstermek ve kozmetik ürünleri kullanırken dikkatli olmak.

Sağlıklı cilt ve saç uygun diyetle elde edilebilir. Saç dökülmesine sebep olan en yaygın bozukluk anemidir. Bu, demir eksikliğinin olduğu bir durumdur. Saç uzaması yeterli beslenmeye bağlıdır. Vücudun demiri absorbe etmesini sağlayan C vitaminini sağlamak için bol bol taze meyve ve sebze yiyin.

Saç kırıklarınızı düzenli olarak aldırın. Her ne kadar saçın kesilmesi sağlık için gerekli değilse de saç makul kısalıkta tutulduğunda kafa derisini temiz tutmak daha kolaydır. Düzenli kestirmenin saçın güçlü veya daha hızlı uzamasına etkisi olmadığını göz ardı etmeyin.

Saça zarar vermekten sakının. Şekillendirici bütün ürünlerden kaçınılmalıdır çünkü kimyasal bileşimlerin saç için çok kötü olduğu kanıtlanmıştır. Bunun yerine daha iyi sonuçlar, minimum yan etki veya hiç yan etki olmaması için doğal yolu seçin.

Gerçekler! Güzel saçın her kadın için kıymetli bir şey olduğu herkesçe anlaşılmıştır. Doğuştan güzel saçlara sahip olmak büyük şans. Maalesef bazılarının bu konuda gerçekten çok çalışması gerekiyor. Ama esasen herkesin ya iyileştirmek ya da korumak için saç bakımıyla ilgilenmesi gerekiyor.

Saçınızı uygun şampuanlarla temizlemeye dikkat edin. Kuru saçlı olanlar yumurtalı şampuan veya kuru saça özel herhangi bir şampuanı kullanabilirsiniz. Yağlı saç için limonlu şampuan kullanın. Haftada en az bir kez saçınızı yağlayın. Eğer saçınız kuruysa haftada iki kez yağlayın. Saç yağı saçınıza gerekli nemi sağlar. Bitkisel saç yağı nem ile birlikte gerekli besleyici maddeleri de sağlar.

Doğal kondisyonlayıcıları veya piyasada satılan ürünlerden kullanın. Kondisyonlayıcıları da saç tipinize göre seçin. Saç bakımı için piyasada iyi yer edinmiş saç tonikleri de vardır. Etkileri ve sonuçları hakkında tam olarak bilgi almayı unutmayın. Verilere bakın reklamlara değil; reklamlara kendinizi kaptırmamaya dikkat edin.

Op. Dr. Ebru ZÜLFİKAROĞLU

HOCAM BEN İŞİTME CİHAZI KULLANIYORUM BEN 3 HAFTALIK HAMİLEYİM HEMDE ÇALIŞIYORUM.15 GÜNDEN SONRA TEKRAR HASTANEYE GİDECEĞİM BEN BİR SORU SORMAK ÇOK İST... devamı