Son zamanlarda yapılan bir ankete göre beyazlayan saçlar erkeklerin en büyük endişesi. Açık bir şekilde bu problem ve vücut ve saçlarla ilgili diğer problemler kilo almaktan ve hatta dişlerin sararmasından bile daha ağır basıyor.

Saçları beyazlamış bir erkeği dikkat çekici veya oldukça fark edilir olarak düşünebiliriz (George Clooney ve Richard Gere gibi); ancak çoğu erkek bu duruma aynı şekilde bakmıyor.

Saçların beyazlaması, saçların dökülmesinden önce bir numaralı endişe olarak yerini koruyor. Saçların dökülmesiyle ilgili bu endişeyi hoş görünmeyen burun ve belli bir yaştan sonra meydana çıkan kulaklardaki tüylenmeler takip ediyor.

Bu yükselmekte olan endişeleri takip eden diğer sorunlar ise kilo almak veya aşırı kilolu olmak. Dişlerin beyazlaması ise endişeler arasında son sırada yer alıyor.

Görünüşleriyle ilgili memnuniyetsizlik, erkeklerde ortalama 45 yaşlarında ortaya çıkıyor. Yaşla birlikte kaçınılmaz olarak ortaya çıkan fiziksel değişimler, bakım ürünleriyle yapılan abartılı iddialara inanmadıkları açıkça görülen ve bunları gereksiz bulan erkekler arasında bu memnuniyetsizliğe neden olan etkendir.

Uzm. Dr. Günnur ÖNARSLAN

hocam merhaba benim saçlarimda kepek çok acaba saç uzamasini etkilermi kestirmeyede korkuyorum... devamı